banner851

banner614

MARKA’DAN 3,3 MİLYON LİRA!

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında Düzce ili genelinde destek almaya hak kazanan projelerin tanıtımları yapıldı. Proje Destek Sözleşmesi imzalandığı törende 5 proje 3.3 milyon TL destek almaya hak kazandı.

banner619
Ekonomi 16.12.2016, 17:17 17.12.2016, 19:10
3140
MARKA’DAN 3,3 MİLYON LİRA!

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine zce Valisi Zülkif Dağlı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ve MARKA yetkilileri, Düzce İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar ve kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Toplantıda destek almaya hak kazanan projelerin kısa tanıtımının ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ve kurum yetkilileri arasında Proje Destek Sözleşmesi imzalandı. 
 
İmzalanan sözleşme ile 2016 Yılı Mali Destek Programları kapsamında toplam bütçe büyüklüğü 5,2 milyon TL olan 5 proje MARKA’dan toplam 3,3 milyon TL destek almaya hak kazandı.
 
Bu destek ile Doğu Marmara Bölgesinde ki tarihi, doğal, kültürel mirasın korunmasına yönelik faaliyetlerin desteklenmesi ve bu mirasın değerlendirilmesini sağlayacak şekilde altyapının geliştirilmesi, turizm çeşitliliğinin artırılması ve turizm tesis ve hizmet altyapısının iyileştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.   
 
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazanan kurumlar ve projeleri ise şöyle; Düzce Valiliği, Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler ile Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi, Gölyaka Belediyesi; Gölyaka Seyr-u Sefa Projesi, Akçakoca Köylere Hizmet Götürme Birliği; Akçakoca Kentsel Sit Alanı’nın Turizme Entegrasyonu İçin Restorasyon Projesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası; Konuralp Tarihi Kent Meydanı Düzenleme ve Restorasyon Projesi, Düzce üniversitesi; Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Altyapısının Güçlendirilmesi projesi.

Yorumlar (4)
Vatandaş 5 yıl önce
Sayın Ayhan, Hendek Kaymakamıyken Ak Partiden vekil adayı olmuştu. Şimdi de hizmetlerinin karşılığı olarak Marka Genel Sekreteri olmuş. Tebrik ediyoruz kendisini.
Sanayici 5 yıl önce
Devlet kendi kendine para veriyor. Bu kadar adam oturmuş gereksiz evrak doldurup imzalıyor reklam yapıyor. Yazık harcanan zamana.
Güzeldere 5 yıl önce
Markanın Güzeldere için destek verdiği şelale alanında yapılacak kule projesine milli parklar izin verdimi, izin olmayan projeye Nasıl marka destek veriyor, devasa kule alanın doğal yapısını bozacaktır
İşletmeci 5 yıl önce
Bize zaten YOK... Esnaf tüccar sıkıntıda Marka neye para harcıyor.Düzce yeMARKA