banner851

banner614

MASRAFLAR DEVLETTEN

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü 100 erkek kursiyere meslekî eğitim verilecek. Kursiyerlerin tüm eğitim masrafları Devlet tarafından karşılanacak.

banner619
Ekonomi 28.10.2012, 18:18
566
MASRAFLAR DEVLETTEN

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Ahşap İşlemeciliği, Mermer İşlemeciliği ve Gümüş İşlemeciliği bölümlerinde, 100 erkek kursiyere meslekî eğitim verileceği duyuruldu. Kursiyerlerin tüm eğitim masrafları Devlet tarafından karşılanacak.
Çalışma ve İş Kurumu Düzce İl Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak Devletin bakmakla yükümlü bulunmadığı 15 yaşını tamamlamış kursiyerlere; her bir eğitim günü için 20 kursiyer zaruri gideri, sağlık sigortası pirimi ile iş kazası ve meslek hastalığı pirimi ödenecek.

Kurslara başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu olması, eğitim süresince askerlikle ilişkisi olmaması,Yatılı kursiyerler için; 20 yaşından büyük olmamak, evli olmamak, taksirli suçlar ile kabahat türünden olanlar hariç olmak üzere, bir suçtan dolayı mahkûm olmamak,Gündüzlü kursiyerler için en az 15 yaşında olmak,Herhangi bir El Sanatları Eğitim Merkezinde eğitim ve öğretimine devam ederken, “hiçbir El Sanatları Eğitim Merkezine kursiyer öğrenci olarak alınmama" cezası almamış olması gerekiyor.

 Kursa başvuru yapacak adayların 02 Kasım 2012 tarihi mesai bitimine kadar, gerekli belgelerle birlikte kültür mahallesindeki El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğüne şahsen veya duzceelsanatlari.gov.tr adresine posta yoluyla müracaat etmeleri gerekiyor.

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)