banner851

banner614

MİLYONLARCA EMEKLİ BAYRAMI BEKLİYOR

Ramazan Bayramı yaklaşırken milyonlarca emeklinin gözü bayramda verilecek olan zamlı ikramiyede. Türkiye’de milyonlarca emekli mayıs ayının ilk ayında zamlı ikramiyelerini alacak.

banner619
Ekonomi 20.04.2021, 12:40 20.04.2021, 13:39
4846

Emekli bayram ikramiyeleri için gözler Ramazan Bayramı’na çevrildi. Milyonlarca emekli alacakları zamlı ikramiyeleri dört gözle beklerken ikramiyede yapılacak olan zam miktarının detaylarını bekliyor.  

Yılda iki kez emeklilere, dini bayramlarda verilen bin liralık ikramiyede uygulanacak olan enflasyon oranının nasıl olacağı merak edilirken çok sayıda yeni emekli olacaklar da bu ikramiyeden ilk kez yararlanacak.

Bavurular Nisan sonunda bitiyor

Emekli olan vatandaşlar, emeklilik tarihlerini izleyen dönemlerde verilecek olan ikramiyelerini alırken, bu yıl Ramazan Bayramının 13-15 Mayıs’a denk gelmesinden dolayı mayıs ayında emekli aylığına bağlan vatandaşlarda bu ikramiyeden faydalanabilecek.

Mayıs ayında ilk ikramiyelerini almaya hak kazanacak olan vatandaşların Nisan ayı sonuna kadar emekli aylığına başvuruda bulunmaları gerekmekte.

Öte yandan Nisan ayı sonuna kadar emeklilik başvurusu yapan vatandaşlar Kurban Bayramı ikramiyesi ile birlikte toplam da iki ikramiye almaya hak kazanmış olacak.

HABER: M. KİLELİ

banner844
Yorumlar (4)
luizao 6 ay önce
bu resim nedir yaa
Abbas 6 ay önce
Sanki başka haber yok
mehmet ay 6 ay önce
yeni emekli oldum 1482 tl emekli maaşım bağlandı yazıklar olsun
Düzceli.. 6 ay önce
Malesef 2008 iş yasasını reform diye yutturdular.. Dünyada örneği var mı ki 25 yıl her yıl kademeli düşecek bağlama oranı.. Anlatsak da kimse anlamadı.. Üzücü.. Daha 12 yıl düşecek..