banner851

banner614

MOSKOVA’DA BÖLGEYİ TANITTI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), yurt dışında bölgesinin tanıtımını yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Rusya’nın başkenti Moskova’da 17.’si düzenlenen Uluslararası MIMS Powered By Automechanika Moscow 2013 fuarına

banner619
Ekonomi 12.09.2013, 11:05
195
MOSKOVA’DA BÖLGEYİ TANITTI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), yurt dışında bölgesinin tanıtımını yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Rusya’nın başkenti Moskova’da 17.’si düzenlenen Uluslararası MIMS Powered By Automechanika Moscow 2013 fuarına katıldı. Fuarda MARKA uzmanları Doğu Marmara bölgesinin uluslararası tanıtımını gerçekleştirmek ve yabancı yatırımcılara yönelik bölgemizin yatırım olanaklarını anlatmak için çalışmalarda bulundu.
35 ülkeden bin 379 katılımcı ile düzenlenen Automechanika Moskova 2013 fuarı, otomotiv yan sanayi ve oto bakım ve dayanıklılık ürünleri sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getirdi.
Başta Rusya olmak üzere 53 ülkeden 15717 kişi ziyaret ettiği fuara Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Beyaz Rusya, Güney Korea, Çin, Sırbistan, Slovenya, Tayvan ve Türkiye ulusal katılım gösterdi.
Dört gün boyunca MARKA’nın standı çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilirken ziyaretçiler Doğu Marmara’nın coğrafi konumu ve otomotiv ana ve yan sanayisi açısından Türkiye’deki önemi hakkında bilgilendirildi. Fuar vesilesiyle, MARKA uzmanları, Avrupa İşletmeler Ağı’nın Rusya’daki irtibat noktası olan Rusya Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Destek Ajansı (SIORA) ile görüştü. Görüşmede MARKA ve bölgesi tanıtılırken iki kurum arasındaki işbirliği olanakları ele alındı.

 

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)