banner851

banner955

MOTORİN 20’NİN, BENZİN 19 TL’NİN ALTINA İNDİ

Akaryakıt fiyatlarını kamuoyuna ve firmalara duyuran EPGİS, adli süreç nedeniyle fiyat duyurusuna ara verdiğini duyururken akaryakıtta da indirime gidildi. Düzce’de motorinin litre fiyatı 20 TL’nin, benzin ise 19 TL’nin altına geriledi. Öte yandan akaryakıtta indirimin devam etmesi bekleniyor.

Ekonomi 16.03.2022, 10:52 16.03.2022, 17:50
1568
MOTORİN 20’NİN, BENZİN 19 TL’NİN ALTINA İNDİ

Art arda zamlarla sürücüleri kara kara düşündüren akaryakıtta, brent petroldeki sert düşüşle motorinin litre bazında 16 TL, benzinin ise 15 TL seviyesine düşmesi gerekirken beklenen indirim bir türlü gelmemişti.

EPGİS fiyat duyurusuna ara verdi

Brent petrol 25 Şubat seviyesindeki fiyatlara düşse de indirim açıklaması bir türlü gelmedi. EPGİS’ten yapılan açıklamada sendika hakkında akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde usulsüz işlem iddiasıyla yapılan suç duyurusu hatırlatılarak hafta başından bu yana fiyat duyurusuna ara verildiği ifade edilmişti.  

Kısmi indirim yapıldı

Öte yandan akaryakıt fiyatlarında indirim kısmen geldi.Düzce’de motorinin litre fiyatı 20 TL’nin, benzin ise 19 TL’nin altına geriledi. Düzce’de an itibariyle benzinin litresi 18 lira 76 kuruştan, motorinin litresi ise 19 lira 72 kuruştan satılıyor. Öte yandan akaryakıtta indirimlerin devam edeceği ön görülüyor. Kısmi düşüş sevindirse de sürücüler bir an önce akaryakıt fiyatlarında gerekli düzenlemenin yapılarak fiyatlarının olması gerektiği noktalara inmesini bekliyor. 

banner844
Yorumlar (5)
vatandaş 7 ay önce
petrol yükseldi, hükümet zam yapmıyor diyenler, petrol düştü peki hani indirim.tabi tabi zammı cehape yapıyor değil mi.20 yıldır bizi cehape yönetiyor.
CAN 7 ay önce
HALKIMIZI DEVLET ELIYLE KAZIKLAMAYA DEVAM EDIN BURAVO YAZIKLAR OLSUN BE VARIL FIYATI DÜSDÜ BENZIN LPG DÜSMEDI HALKIMIZI SALAK YERINE KOYUN ISYAN BASLARSA SASIRMAYIN YETER YA HALKIMIZI KAZIKLAMAKDAN NE ZAMAN VAZ GECECEKSINIZ HE
CAN 7 ay önce
CIKARKEN FÜZEGIBI CIKRATIN INERKENDE GIDIM GIDIM INDIRIN VARIL FIYATI ESKI DURUMA GELDI BENZIN FIYATLARI ESKI HALINDE DEYIL BENZIN OLMASI GEREKEN FIYATI 9 TL NET
Düzce'li.. 7 ay önce
Ne mutlu bize, halay mı çeksek ne..
GÖKHAN 7 ay önce
Atalarımız at sırtında tum dunyaya hukmetmıs reis emretsın at ile essek ile işe gider geliriz Buyuk Insan Recep Tayıp Erdogan
16
açık