banner851

banner614

NİTELİKLİ PERSONEL SIKINTISI YAŞANIYOR!

banner619

Düzce Endüstri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idarecileri ile öğretmenlerinin 2.Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir alüminyum fabrikasına düzenlediği teknik gezi ziyaretinde yaşanan nitelikli personel sıkıntısı ele alındı. Ziyarette, “Gençler işsizlikten yakınıyor. Şirketler nitelikli personel sıkıntısı çekiyor.” görüşü ortaya çıktı. Dernek Başkanı Orhan Acar, Türkiye’nin büyük bir sorunu olan yetişmiş ara eleman sıkıntısının acilen çözülmesi gerekliliğini ifade ederek çözüm içinde bir komisyon kurulması gerektiğini belirtti.

banner846
Ekonomi 20.10.2017, 09:47 20.10.2017, 16:28
1689
banner844

Düzce Endüstri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu ve Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idarecileri, öğretmenleri 2.Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir alüminyum fabrikasına teknik gezi yaptı. Teknik gezide Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Uzunoğlu işletmeyi ve yapılan çalışmaları anlattı.

Gezide taraflar personel ihtiyacını ele alırken bir firma ne kadar güçlü ve büyük olursa olsun yetişmiş insan gücünün, nitelikli ve kendisini işe adamış eleman bulamadığında başarılı olamayacağı görüşü ortaya çıktı.

‘Düzce’de yetişmiş işçi bulamıyoruz’
İyi yetişmiş elemanların avantajlarını aktaran Uzunoğlu, Endüstri Meslek Liselerindeki eğitimin önemi de vurguladı. Özellikle Düzce’de yetişmiş işçi bulamadıklarını söyleyen işletme yetkilisi Uzunoğlu, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan insanlara ihtiyaçlarının olduğunu, eğitim çalışmalarında her zaman şirket olarak yanlarında olacaklarını kaydetti.

‘Bize yardımcı olun’
Firmaların da eğitime destek vermelerinin önemli olduğunu kaydeden Uzunoğlu, Mezunlar Derneğinin de sık sık işletmeleri ziyaret ederek eleman bulma da kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

‘Hemen işe alırız’
Uzunoğlu, çalışmak isteyen Endüstri Meslek Lisesi mezunlarını da şirket olarak hemen işe alacaklarını sözlerine ekledi.

‘Komisyon kurulmalı’
Dernek Başkanı Orhan Acar da yetişmiş ara eleman sıkıntısının Türkiye’nin büyük bir sorunu olduğunu vurgulayarak acilen çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Acar, dernek olarak yardıma hazır olduklarını belirterek çözüm içinde bir komisyon kurulması ve hemen çalışmalara başlanması gerekliliğine değindi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (32)
Vali Bey'e 4 yıl önce
Sayın Valim butün fabrikalarda şu verilen ücretlere el atılsın. üniversite mezunu boşuna işsiz değil. Yüksek lisans yapmış komşum var askeri ücretle hamallık yaplyor. çogu universte mezunuda çalışmiyir bende dahil.
Cafer 4 yıl önce
Bak sizin Gibi Pinti patronların yüzüne İzmite geldim 43 aydır burdayım çok şükür mesaileriyle beraber 3,800 TL bir üretim fabrikasında çalışıyorum İnsan gibi yaşıyorum insan gibi Ailemi yaşatmaya çalışıyorum Siz bedava adam arayın Düzcede
Kamil USTA 4 yıl önce
Haber yaparken adam gibi yapın siz de. Kalifiye elemana asgari ücret teklif et. Mühendise 2200 lira ver bol bol bedavadan fazla mesai yaptır. Cumartesi çalış de... Sonra da dert yan. Hadi oradan sömürgeciler sizi...
Vatandaş 4 yıl önce
Düzçede calışılmaz
fakülte mezunu 4 yıl önce
Ben üniversite mezunuyum fakat ilkokul mezunu kişiler belediyede vasıflı eleman ak partiye oy topluyo kapı kapı geziyo snra iş sahibi çalışmıyodum boyle adaletsiz bir şehirde
patronlar sıkıntılı 4 yıl önce
Bütün patronlar mühendis diye tutturmuş. Nitelikli personel diye niteliksiz universite mezunlarını işe alan patronların beyinlerinin düzeltilmesi gerekli. Düzcede bayanlar ve çakma orman muhendisleri iş yapıyor. Erkekler yanmış.
Çözüm 4 yıl önce
İlimizde sıradan bir çok anadolu lisesi var ,bunlara giden öğrenciler okullarını bitirdikten sonra yıllarca iş bulamıyorlar,bu öğrencileri devletimiz meslek liselerine yönlendirmek zorundadır.Memleket Meselesidir artık bu olay
DÜŞÜN 4 yıl önce
1404 NASIL NİTELİKLİ ELEMAN OLAÇAK İŞVEREN 5 KAZANIYOR İŞÇİ 1 NASIL OLACAK BUİŞ PATRONLAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın