banner851

banner614

ODA VE BORSA BAŞKANLARI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TOBB organizasyonuyla Demokrasi ve Özgürlük Adası’nda gerçekleştirilen Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, bölgedeki sanayicinin sorunlarını anlattı. Tarım için ayrı bir parantez açan Şahin, “Düzce’nin tarım politikaları gözden geçirilmeli” dedi.

banner619
Ekonomi 04.08.2021, 16:30 04.08.2021, 16:50
598
ODA VE BORSA BAŞKANLARI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında 1-3 Ağustos 2021 tarihlerinde Demokrasi ve Özgürlük Adası’nda gerçekleştirilen Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda söz alan Şahin, Düzce’nin sanayideki sorunlarını anlattı. Şahin, “2022 yılında özellikle OSB’lerdeki emlak rayiç bedelleri ile ilgili düzenleme ihtiyacı, TOBB’un başlatmış olduğu Sanayide Dijital Dönüşüm atağına devlet kanalından da destekler sağlanması, geleceğimiz olan meslek liselerinin sanayicilerin eleman ihtiyaçları dikkate alınarak branşlaştırılması, okullarımıza laboratuvar ve teknik alt yapı desteklerinin sağlanması, Avrupa Birliği’nin 11 Aralık 2019 da açıkladığı Avrupa Yeşil Mutabakatı ile ekonomik büyümeyi iklim gündemini göz önünde tutarak gerçekleştirmenin ve küresel ısınmayı sınırlandıran bir anlayışla ekonomik faaliyetleri sürdürme konusunda acil önlemler alınması, bölgemiz için Yeşil Enerji politikalarının ve girişimlerinin desteklenmesi, teşvik edilmesi, enerji ve İletişim altyapı çalışmalarının yeniden başlatılması, finansman faizlerinde yeniden iyileştirme yapılması konuları bizim bölgesel olarak başlıca sorunlarımız arasında yer alıyor.” diye konuştu.

Düzce’nin tarım potansiyeline dikkat çekerek bu alandaki politikalara da ayrı bir parantez açan Şahin, “Ayrıca Düzce özelindeki önemli beklentilerimizden biri de tarım politikalarının gözden geçirilerek bölgelerde öne çıkan ürünlere destek ve teşvikler sağlanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Aa 2 ay önce
Tarım politikaları… Öncelikle, 2B ile Hazine’den alınan yerlere tapu iptal davası açma saçmalığını kesmeli Düzce Orman Müdürlüğü!