banner851

banner614

ÖDEMEDE KOLAYLIK KAPIDA!

CHP’den gelen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenebilmesi talebini içeren soru önergesine Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’dan olumlu yanıt geldi. Bakan Arslan, araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı, işletici firmalar ve bankalar nezdinde bir çalışma başlatıldığını açıkladı.

banner619
Ekonomi 24.12.2017, 16:28 26.12.2017, 10:28
2652

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, araç muayene ücretlerinin nakit ve peşin olarak alınmasının araç sahiplerini zaman zaman sıkıntıya soktuğunu belirterek, “Bu ödemelerin kredi kartıyla ve taksitli ödenebilmesi için bir çalışmanız var mıdır? Ücretin nakit ve peşin tahsil edilmesinin sebebi nedir?” diye sordu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Karayolları Trafik Kanunu'nun 35'nci maddesi gereği araç muayene ücretlerinden tahsil edilen hazine paylarının izlenen ayın yedinci günü akşamına kadar Maliye Bakanlığı hesaplarına işleticiler tarafından yatırılması gerektiğini belirterek, “Kredi kartı ile yapılan tahsilatların ise, bankalar tarafından yaklaşık olarak 40 gün sonra işleticilere ödenmesi ve bankalarca bu tahsilatlardan komisyon alınması nedeniyle, araç muayene ücretleri peşin olarak tahsil edilmektedir.” ifadesini kullandı.

Ulaştırma Bakanı Arslan, araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi konusunda ise şu ifadelere yer verdi: “Araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı, işletici firmalar ve bankalar nezdinde bir çalışma başlatılmış olup, çalışmanın olumlu sonuçlanması durumunda kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Haber: C.ÜSTÜNER
Yorumlar (3)
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Tabi kredi kartı beleş ya kardeşim 200 lira muayene ücreti buna çözüm bulun sanki arızalı arabayı tamir ediyorlar yazıktır 200 lira kolay mı kazanılıyor
alı kemal 4 yıl önce
kımse fıyatlar neden yuksek demıyo kredı kartı hesabı yapıyo
poyraz 4 yıl önce
Dergaz İçinde Olmalı Kredi Kartı.