banner614

ÖĞRENCİLERE STAJ VE İSTİHDAM AYRICALIĞI

banner619

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce TSO ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında yapılması planlanan protokol ile, öğrencilere stajda öncelik ve istihdamda ayrıcalık gibi avantajlar sağlanması amaçlanıyor. Bu doğrultuda inceleme ve istişare için Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Tekstil Ürünleri Komitesi üyeleri, Zübeyde Hanım Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.

Ekonomi 10.11.2020, 11:35
959
ÖĞRENCİLERE STAJ VE İSTİHDAM AYRICALIĞI
banner785

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası 7. Meslek Komitesi (Tekstil Ürünleri Üretim, Perakende ve Toptan Satış) üyeleri, Bahçeşehir Bölgesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek ortak çalışma alanları hakkında incelemelerde bulundu.

Ziyaret programına Meslek Komitesi Başkanı Mutlu Kayan, meclis üyeleri Hayati Eğilmez ve Emre Durmazoğlu ile meslek komitesi üyeleri katıldı. Ziyaret programında; Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım bölümündeki tekstil makinalarının Realkom A.Ş’nin destekleriyle bakım ve onarım işlemleri yapılması, öğrenci ve öğretmenlerle birlikte DÜBİT Merkez Laboratuarı’nın ziyaret edilerek prototipleme, tasarım, model oluşturma ve kodlama birimlerinin tanıtılması, bilimin sanayiye erişimini kolaylaştırıcı faaliyetlerde ortak hareket etme konuları gündeme geldi. Ayrıca, Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce TSO ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında yapılması planlanan protokol ile, öğrencilere stajda öncelik ve sektöre vasıflı eleman kazandırmak sektör alt yapısını güçlendirmek, istihdamda ayrıcalık gibi avantajların da sağlanması amaçlanıyor.

Bu kapsamda, okulda tasarımı yapılan ve üretilen ürünlerin elektronik ortamda satışı ile ilgili 7. Meslek Grubu üyelerinden Gürler Global (Bebegen) firmasının yetkilisi Ömer Gürler’in Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine ve öğretmenlerine şirket kurma konusunda yardımcı olması ve stajyer öğrenci istihdamını arttırmayı hedefliyor.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın son yıllarda eğitim alanında yapmış olduğu olumlu hamleler sonucunda Meslek Liselerinin tercih edilebilirlik sıralamalarında üst seviyelere ulaştığını belirten komite üyeleri, yeni hedeflerinin Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de diğer proje okulları gibi üst seviyelere erişmesini sağlamak olduğunu ifade etti.

Yorumlar (1)
vatandaş 3 ay önce
Okul müdürü Mehmet beye güvenim tamdır ama işletmeler stajyerlere ücretlerini tam ve zamanında vermeyi unutmaz umarım.
açık