banner851

banner955

OMUZ OMUZAYIZ!

Memurların bu yıl Temmuz ayı zamlarını ilk kez alamayacak olmasına bir tepki de Sağlık Alanında hizmet veren Emek ve Meslek Örgütlerinden geldi. Yapılan açıklamada sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin yoksullaştığı ifade edildi ve 2015 bütçesinden hak edilen ücreti almak için omuz omuza mücadele edecekleri bildirildi.

Ekonomi 15.07.2014, 13:34
222
OMUZ OMUZAYIZ!

Türk Tabipleri Birliği, Türk Diş hekimleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Türk Hemşireler Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği yaptıkları ortak açıklamada milyonlarca kamu emekçisi ve emeklinin haklarının gasp edildiğini savunuldu.


Açıklamada “Günün yirmi dört saati gece ve gündüz demeden insanların sağlığı için mücadele eden sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin ücretleri ne yazık ki, hükümetin önerisinin bile altında bir zam’a imza atan Memur-Sen yüzünden erime tehdidi ile karşı karşıya kalmıştır. Fiyat artışlarının sürüp gitmesi (enflasyon) nedeniyle maaşlarımız erimekte ve enflasyonu dikkate almayan "toplu satışlar" kamu emekçilerini mağdur etmektedir. Toplu sözleşme masasında "zat-ı şahaneleri" diyerek övgüler dizdiği bakanla yan yana oturup kamu emekçilerini karşılarına almakta tereddüt etmeyen Memur-Sen’in yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmaya çalışmasına izin vermeyeceğiz. Sağlık ve sosyal hizmet alanındaki örgütlü gücümüzle 2014 toplu satış sözleşmesini yırtmak, 2015 bütçesinden hakkımız olan insanca yaşamaya yetecek ve emekliliğe yansıyacak ücreti almak için; Bugün ülkenin dört bir yanında sağlık ve sosyal hizmet alanında örgütlü sendika, oda ve derneklerle birlikte kol kola omuz omuzayız.” denildi.

 

Haber,S.Kaşkır

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız