banner851

banner955

ÖNERİLEN RAKAM GERÇEKLEŞİRSE İŞÇİ BAYRAM EDER...

Asgari ücret görüşmelerine az bir zaman kala siyasi parti liderlerinden rakam önerileri gelmeye devam ediyor. Son olarak Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücretin asgari ücretin en az 4 bin TL olması gerektiğini belirterek "Asgari ücretlimizin geliri, alım gücü enflasyon karşısında erimemelidir" dedi.

Ekonomi 13.11.2021, 13:16 14.11.2021, 09:28
3404
ÖNERİLEN RAKAM GERÇEKLEŞİRSE İŞÇİ BAYRAM EDER...

Artan döviz kuruna karşı gelen zamlarla ay sonunu getirmenin derdinde olan vatandaşlar yılbaşında maaşlarına yapılacak zamma kilitlendi. Her 10 çalışandan 4’ünün asgari ücret aldığı Türkiye’de en çok merak edilen konu ise asgari ücrete yapılacak zam olurken komisyon görüşmelerine de az bir zaman kaldı.

Konuyla ilgili son değerlendirme Cumhur İttifakı ortağı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Destici, asgari ücretin en az 4 bin TL olması gerektiğini ifade etti.

ENFLASYON VURGUSU YAPTI

Destici, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Asgari ücret %40'ın üzerinde artırılarak en az 4 bin TL olmalıdır. Asgari ücret, 2022 yılından itibaren de 6 ayda bir tespit edilerek, asgari ücretlimizin geliri, alım gücü enflasyon karşısında erimemelidir" dedi.

Yorumlar (1)
İşverenler de iflas eder 1 yıl önce
Bu kriz ortamında herkes mağdurken sadece asgari ücrete rekor zam gelmesi saçmalık . Nasılsa Ahmet Mehmet öder. Devletin kasasından çıkmayacak