banner851

banner614

ÖYLE TEDBİRLER GELİYOR Kİ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TESK Başkanı Palandöken arasında önceki gün esnafın sorunlarına yönelik görüşme gerçekleşti. Görüşmenin detaylarını paylaşan Palandöken, son dönemdeki yüksek gıda enflasyonunun fırsatçılardan kaynaklandığını belirterek "Bunun için 'Sayın Cumhurbaşkanım, her dükkana bir kolluk kuvveti koymanız lazım ki bu olsun' dedim. Kendileri de 'Gerekirse onu da yapacağız' dedi" ifadelerini kullandı.

banner619
Ekonomi 26.01.2021, 10:10
2314
ÖYLE TEDBİRLER GELİYOR Kİ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün TESK Genel Başkanı Bendevi Palandökeni kabul etti. Görüşmede Palandöken, koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardı.

Palandöken, katıldığı bir televizyon programında görüşmenin detaylarını paylaştı. Buna göre toplantıda son dönemde genel olarak gıdada yaşanan fiyat artışının da masaya yatırıldı.

İkili arasındaki görüşmede yüksek seyreden enflasyonla ilgili olarak 'Her dükkana bir kolluk kuvveti' önerisi gündeme geldi.

TESK Başkanı Palandöken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerinde esnafın bütün sorunlarını dile getirdiklerini söylerken görüşmeye ilişkin olarak "Cumhurbaşkanı Erdoğan en çok bankalar, vatandaşın kredi faizleri ve dolayısıyla enflasyonun yüksek seyretmesi sıkıntısından ne pahasına olursa olsun kurtarılması için gereken her şeyi yapacaklarını söyledi. 'Sayın Cumhurbaşkanım her dükkana ancak bir kolluk kuvveti koymanız lazım ki bu olsun' dedim, kendileri de 'Gerekirse onu da yapacağız' dedi" ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Düzceli.. 8 ay önce
Deprem vergisine, tüm harçlara, Doğal gaza, elektiriğe fırsatçılar mı zam yapıyor ki.. Avrupadan üçte bir daha pahallı gazı alıp fahiş fiyatada yurttaşa onlar mı satıyor..
YAVUZ0881 8 ay önce
2023 te millet ana iyi bir tedbir alacak sen sarayda sefasını sür ne gerek var kafa yormaya seni keyf etmek için seçtik ya görme kendini bu gunlerim sarayın tadını çıkar boş ver milleti
nsm 8 ay önce
veeeeee böylece aniden issizlik de azalir. süper fikir. cehape bakar; akape yapar. hülloooog.
Düzceli Asgari ücretli 8 ay önce
Sıvı yemek yağına neden dur denilmiyor. 33tl den 80.tl ye çıktı. Allah'tan revamı, kim koruyor vatndaşı. Lütfen zaten aç nsanlar
Resul İnan 8 ay önce
bir kaç bulgur mercimeği tutuklasınlar bari..
buna inanan var mı gerçek 8 ay önce
düzce
DÜZCE Lİ 8 ay önce
Atı alan Üsküdar'a vardı ama yine de halkın menfaatine olacaksa zararın neresinden dönersek kardır