banner851

banner955

ÖZLÜ, ‘İSTANBULLU YATIRIMCIYI DÜZCE’YE NASIL ÇEKERİZ?’ DİYE SORDU

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de ek 15 bin istihdam sözünü tutmak için çalışmalarına devam ediyor. Özlü, ülke ekonomisinin bel kemiği kenti olan İstanbul’a giderek İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti. Ziyarette Düzce’nin sanayi potansiyeli masaya yatırılırken ziyarette İstanbullu sanayicileri Düzce’ye çekmek noktasında neler yapılabileceği de konuşuldu.

Ekonomi 21.10.2021, 10:00
1275
ÖZLÜ, ‘İSTANBULLU YATIRIMCIYI DÜZCE’YE NASIL ÇEKERİZ?’ DİYE SORDU

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, geçtiğimiz ay Öncü TV’de katıldığı Kitabın Ortasından programında 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi projesiyle ilgili son durumu Sadullah Ünsal’a anlatmıştı.

15 bin istihdam sözünü hatırlattı

OSB’lerde boş yer ve fabrika kalmadığını belirten ve seçim öncesi verdiği 15 bin istihdam sözünü hatırlatan Özlü, “İnanın hiç boş yer yok. Çilim daha başlamadan doldu. 1. OSB dolu. Bizim Düzceliler’e bir sözümüz vardı. Dedik ki biz OSB’lerde toplam 15 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Şu anda OSB’lerdeki toplam istihdam 7 bine yakın. Bir o kadar daha olması lazım. Çilimli ve Akçakoca’da OSB’leri hayata geçireceğiz. 1. OSB’yi de tarım arazisi olmayan bölgeleri kapsayan bir genişleme programı yaptık.” demişti.

‘Tarım arazileri kalacak ve fındık ve kavaklıklar proje içinde’

Civar köyde yaşayanların tarım arazilerini içine alan bir programdan endişe etmesiyle ilgili de konuşan Başkan Özlü, “Burada fındık ve kavağı tarımdan saymıyoruz. Domates, biber, marul eken kardeşlerimizin arazileri kalacak ama fındık ve kavak olan araziler de dahil olmak üzere 1. OSB’yi genişletme programımızı başlattık. Şu anda Tarım Bakanlığı’nda kamu yararı kararı alınması aşamasında. İnşallah bu günlerde çıkacak. Eli kulağında.  Buradaki temel yaklaşım istihdamla ilgili. Düzce’de iş arayan çok sayıda vatandaşımız var.” ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul’da önemli görüşme

Düzce istihdamına katkı sunacak adımların atılması için görüşmelerini arttıran Başkan Özlü, son olarak ülke ekonomisinin bel kemiği kenti olan İstanbul’a giderek İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti.

Özlü, yatırımcılara yönelik projelerini anlattı

Dünya ve Türkiye’nin ekonomik gündeminin değerlendirildiği toplantıda Özlü ve Bahçıvan karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Başkan Özlü, Düzce ekonomisi ve sanayisi hakkında Bahçıvan’a bilgi verdi. Düzce’nin sanayide söz sahibi illerden biri olması için çalıştıklarını kaydeden Özlü, belediye olarak Düzce’deki sanayi sektörlerinin Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlaması ve yeni yatırımcıları kentlerine çekmek için gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti.

Kurumlar arası işbirliği yapılacak

Sıcak bir havada gerçekleşen ziyarette İstanbullu sanayicileri Düzce’ye çekmek noktasında neler yapılabileceği de konuşulurken bunun için kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık kalındı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (10)
Şampiyon 1 yıl önce
Yaşanmaz hale getirdiniz memleketi halâ yetmiyormuş gibi daha nasıl kötü hale getiririz diye uğraşıyorsunuz . Düzce ili sınırları ne bir sanayi tesisini ve buna sebep insan göçünü kaldıramaz ….
Düzceli.. 1 yıl önce
Sayın başkan şaşırtmaya devam ediyor.. Tarım alanlarına değil, kavak ve fındık tarlalarına diyerek şaşırtmış tı.. Şimdide 15 bin istihdamdan bahsediyor.. Yahu işçi bulamıyoruz diyen sanayiciler değil mi..
Lütfen 1 yıl önce
“Fındık ve kavağı tarımdan saymıyoruz” Ben bu cümleyi anlamadım. Anlayan var ise lütfen yazsın. Lütfen.
inadına yeşil Düzceli 1 yıl önce
Düzce sayenizde Dilovasına döndü. Havası pis,Şehrin heryeri nereden geldikleri belli olmayan kuru kalabalık insanlardan geçilmiyor bu kadar göç alınca sosyal ve kültürel denge de bozuldu ,asyiş sorunu var ve siz hala yeşil alanların talan edilip fabrika kurulmasını daha fazla göç alıp Düzcenin dahada kötü olmasını istiyorsunuz inanılır gibi değil. Ayrıca Gümüşova da otoban kenarına yeşilin içerisine sevimsiz fabrikaları dikmek de ancak bizim ülkemizde olur.
Asabi 1 yıl önce
Ne demek kavak fındık tarım ürünü değil!
lazım değil 1 yıl önce
Gelmesin fabirka mabrika. Güzelim Düzce fabrika çöplüğüne dönüyor. Dışarıdan gelen nüfus katlanıyor. Kodomanlar daha zengin olacak diye iyice yaşanmaz bir yer oluyor.
81 1 yıl önce
İstanbulda hiç bir fabrika asgari ücerte işçi çalıştırmıyor Fabrikalar düzceye geliyor teşvik alıyor üstüne asgari ücret veriyor sendika kabul etmiyor patron zenginleşiyor işçi batakta
sanayici 1 yıl önce
siz önce düzce deki sanayi bölgelerini geliştirin gümüşova osb yolları off road pisti gibi , fabrikalarda doğru düzgün şebeke suyu yok telefon internet hatları hep sıkıntı istanbullu yatırımcıların dikkatine gelmeyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız