banner851

banner955

ÖZLÜ’DEN ‘DEV YATIRIMLAR’ MÜJDESİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’nin istihdamına yeni bir ivme kazandıracak müjdeler verdi. Gıda, elektrikli ev aleti, mobilya ve metalürji alanlarında hizmet veren 4 büyük firmanın Düzce’ye geleceğini kaydeden Özlü, “Bakın Düzce, bu 4 büyük marka ile daha fazla değer ve itibar kazanacak” dedi.

Ekonomi 10.02.2018, 13:30 11.02.2018, 16:20
5457
banner1032

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bir dizi açılış programına katılmak için geldiği Düzce’ye müjdeleri sıraladı.

Kalıcı Konutlarda bulunan metruk haldeki iş merkezlerinin yeniden değerlendirilerek Gençlik Merkezi olarak faaliyete geçmesinin ardından bugün yapılan açılış sonrasında basının karşısına geçen Özlü, önemli açıklamalarda bulundu.

“Düzce’ye 4 büyük yatırım getireceğiz”
Düzce’ye bugün müjdeler vereceğini aktaran Özlü konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hastanemizi açtık ve gerçekten rehabilitasyon merkezi anlamında çok güzel bir hastane oldu. Tam dolu. Gelecek dönemde zaman zaman bazı arkadaşlarımızdan, ‘Düzce’ye büyük yatırımlar getirmiyorsunuz’ diyenler vardı. Bakın Düzce 4 büyük yatırım getireceğiz. Bunlardan birisi geçenlerde ön imzası yapıldı, gıda sanayi ile ilgili. Yaklaşık bin kişinin çalışacağı, Türkiye’nin en öeşhur gıda fabrikalarından birisi Düzce’ye gelecek. İkincisi, büyük bir mobilya fabrikası Düzce’ye gelecek. Yurtdışına ihracat yapan çok tanınmış bir firma Düzce’ye gelecek. Üçüncüsü, biliyorsunuz, elektrikli ev aletleri firması. Onlarla görüşmelerimiz sürüyor. Onlar Düzce’ye gelecek. Bir de bir büyük metalürji firması var onu da Düzce’ye getireceğiz. Yani Düzce’ye 4 büyük yatırım getireceğiz.

Bakın Düzce’ye 4 büyük marka gelecek. Düzce bu markalarla daha fazla değer ve itibar kazanacak. Dolayısıyla bu 4 büyük fabrikanın geleceğini sizlere müjdelemek isterim.”

“Yer konusunda yapılmış bir çalışma yok”

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı’nın ilgili kurum ve kuruluşlar ile gerekli girişimlerin ardından olumlu sonuç aldığı, yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin Erzurum’da yapılmasına karar verildiğini açıklaması üzerine ise Özlü, şu yanıtı verdi:
“Hayır öyle bir şey yok. Henüz daha çalışıyoruz. Önce şirketleşme aşamasındayız. Şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız. Dolayısıyla yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok. Yer konusunda 22 ilden talep var. Dolayısıyla bu talepler önümüzdeki 1 buçuk yıl içerisinde değerlendirilecek. Yer konusu henüz belli değil.”

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (12)
istikrarsız... 5 yıl önce
Mesela Nobel Farmanın Arge bölümünü gönderiyorsunz birkaç seneye kadar standart kapanacak diyorsunuz..O zaman bunları neden gönderiyorsunuz.ne biçim politikanız var..istikrarsız..
Duzce 5 yıl önce
Sayin bakanim Yatirimci gelecek gelmesinede hammaddeyi VE mallari getirecek göturecek araclarin yolu nerde.beyköy yolunda hergun kaza oluyor.DUZCENIN YOLLARI DUZCENIN TRAFIGINI KALDIRMIYOR.NERDE KARAYOLLARI DENEN KURUM.ACİL YOLLAR YAPILMALI
murat 5 yıl önce
sayın bakanımız düzce ye sanayi kuracağız diye binlerce insanın zehirlenmesine neden olanlar Allah indinde cezasını göreceklerdir.lütfen siz dikkatli olun ve düzcenin coğrafi yapısına uygun sanayiyi getirin.artık sabrımız kalmadı..
Mühendis 5 yıl önce
Metalurji firmasının ismi nedir acaba bilen var mı
Serçe 5 yıl önce
Ak partide adamı olanlara müjde bizim üniversite bitiren çovuklarımız evde bunalımda
Duzceli 5 yıl önce
Oncurtv nin sahibi duymasin sayin bakanim.bunlar yapilan guzel yatirimlara camur atmaya baslarlar bunlarin yayin anlayisini biliyoruz az cok
çok güzel ama 5 yıl önce
düzcemiz fabrika için uygun bir bölge değil.sanayi bölgesinin havadar,etrafı açık olması lazım.düzce dilovası gibi olacak.havamız kirli.kıraç arazilere sanayi gitsin.verimli topraklar korunsun.
tufan 5 yıl önce
peki nasil gecinicek bu millet ağaç kabugumu yiyecek
yazık olacak 5 yıl önce
Katılıyorum. Düzce verimli toprakları ve doğasıyla öne çıkan bir yer olmalıydı. Sanayi şehri oldukça bozulacak ve kirlenecektir. Nüfus arttıkça da yaşanmaz bir yer olup çıkacaktır.
Receb 5 yıl önce
Hava kirliliği ne olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu