banner851

banner614

ÖZTÜRK ÜRETİCİYİ UYARDI!

banner619

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, fındığı erken hasat eden üreticiyi uyardı. Öztürk ayrıca son 20 gündür etkisini attıran sıcak havanın fındık rekoltesini düşürdüğünü söyledi.

banner846
Ekonomi 06.08.2015, 14:48
3291
ÖZTÜRK ÜRETİCİYİ UYARDI!
banner844
Erken hasat edilen fındıkta verim düşüklüğü olacağı için 8 Ağustos’tan önce bahçeye girmemesi yönündeki uyarılara rağmen üretici fındık hasadına başladı, ilk fındıklar çuvala girdi. Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, fındığı erken toplamanın kayıplara yol açacağını vurgulayarak  “bu kesinlikle yanlış bir uygulama” dedi.

NAYLON ÇUVAL UYARISI

Öztürk, fındıkta aflatoksin oluşmaması için üreticilerin hasat, harman ve depolama esnasında naylon çuval kullanmamaları gerektiği konusunda da uyardı.


SICAKLAR REKOLTEYİ DÜŞÜRDÜ

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, ilk açıklanan Düzce’deki 72 bin ton rekolte tahminin aşırı sıcaklardan 60 bin tona kadar düştüğünü kaydetti.Öztürk, üreticilere fındığı erken pazara indirmemeleri ve emanete vermemeleri konusunda da tavsiyede bulunurken, bu konuda ziraat odası olarak bilgilendirici broşürler hazırladıklarını anımsattı.

Öztürk, bazı tüccarların rekolteyi yüksek tutarak fındık fiyatlarını düşürme konusunda kamuoyu oluşturmaya çalıştıklarını iddia etti. Öztürk, bu yıl fındığı 15 TL’nin altında satmama kararı aldıklarını da sözlerine ekledi. 

Haber;S.KAŞKIR
Yorumlar (3)
düştüdüştü 6 yıl önce
yıllarca ailemize bakamadık sizlere baktık artık bi çekilin kenara
egf81 6 yıl önce
Toplumumuzun büyük bir kesiminin tarımla uğraşıyor olmasına rağmen bu tur haberlerden bi haber oluyoruz ve hak ettiğimiz değere ulaşamıyordu biraz ilgi!!!!
Erol ç 6 yıl önce
Rekolteye de findivada birse olmaz evel Allah makina temizler atar bosunu bile gecen yil 4,5 tl ye aldilar koca ali karasuda fisko birlik 17 tl den anos yaptirdi bucifcilerin önün demi arkasindami duruyonuz belli deyil fisko birlik yillarca sömürm
18°
açık