banner851

banner614

PAZARDA VAZİYET KÖTÜ

Patatesti, soğandı, domatesti derken pazardaki ürünlere gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Pazarcı esnafı da ‘Allah, milletin sonunu hayır etsin” diyerek tepki gösteriyor.

banner619
Ekonomi 27.08.2018, 18:21 28.08.2018, 07:29
4090

Enflasyon rakamları, dolar, avro, altın fiyatları, asgari ücretin miktarı derken vatandaşlar zor bir sürecin içine girmiş durumda. Pazarda da yaşanan sıkıntı aylardır devam ediyor ve pazarcı esnafı fiyatların yüksekliğinden şikayet ediyor.

Domates, biber, soğan, patates derken yapılan zamlara limon da eklendi. Limonun kilosu 10 TL’ye kadar çıkarken Aziziye Mahallesi’nde kurulan pazarda da fiyatlardaki artış, hem vatandaşı hem de esnafı etkilemiş durumda.

“Allah milletimizin sonunu hayır etsin”
Pazarcılar adına açıklamalarda bulunan pazarcı esnafı Metin Turan vatandaşın ve esnafın durumuna değinerek şu ifadelere yer verdi:

“Bayram haftası çıkışı ve mallar çok yüksek seyrediyor. Sebze meyve olsun, patates soğan olsun fiyatı bir türlü düşmedi. Herhangi bir şekilde fiyatlarda düşüş olmadı. Bir de kış sebzeleri çıkmadı. Bir de onlar çıksa ne olacak bilmiyoruz. Lahana olsun, domates olsun, biber olsun çok pahalı. Hayat çok pahalı. Enflasyon sadece sebzecileri vurdu diyorlar ama olmaması lazım. Yağışların çok olması, bu durumun en önemli nedenidir. Bayram haftasında havalar iyiydi ama bayramda milletin tarlalara girmemesinden fiyatlar hala çok yüksek durumdadır. Tarlalarda sökümler başlar ve inşallah düşüş bekliyoruz. Millette de para kalmadı. Bayram parası, kurban parası, şimdi de okullar başlayacak. Bu insanlar nasıl geçinecek bilmiyoruz. Okul deyip geçmeyin bir çocuğun okul masrafı en az bin lira. Allah milletimizin sonunu hayır etsin.”

Haber: M. AYDIN

banner844
Yorumlar (35)
Almancı 3 yıl önce
Almancılar Tayyip için olup bitiyor ,haklılar 1 aylıklarıyla doyasıya tatil yapıp çöplerini geride bırakıyorlar
Düzceli vatandaş 3 yıl önce
Bayramda gördük ne kadar fakir olduğumuzu millet ege ve akdeniz deki otelleri doldurdu
akp sevdalısı 3 yıl önce
hadi ordan pazar pahalıymış. limon 10 liraymış. pazara fransa ya mı gidiyon. millet en kral pastırmasına kadar herşeyi çok ucuza alıyor. sırf Akp yi kötülemek için millete para yok, millet aç, herşey ateş pahası, neymiş herşey çok pahalıy mış mış mış. dünya liderimiz var bizim elhamdülillah.
beratiye 3 yıl önce
belli herkes tatilde paralari tatilde yediler
Yerli 3 yıl önce
ekmeyin dikmeyin sonra niye pahalı..!! alışmışsınız hazır yemeye, fiyatlara da tepki vermeyin o zaman.
bir dost 3 yıl önce
Hepinize müstahaktır bencu bu olanlar kendiniz seçtiniz bu baştakileri..Bence bunlar iyi günlerimiz..Bu baştakiler olduğu sürece çok daha kötü günler bizi bekliyor.Allah sonumuzu hayır etsin..Aranızda bu yorumu okuyupta borcu olmayan 1 kişi varmı ?
Kilokilo 3 yıl önce
İsraftan kacınalım kio kilo alınan yiyecekler dolapta curuyo az az alalım hem fiyat duser hemde israf olmaz
Abartmayalım 3 yıl önce
Fiyati yuksek diye patates soğan yemekten vazgecmedik insanlar artik pazarci esnafin tezgahin arka kismindan çürükleri koymasina goz yummuyor gidiyor marketten eline gözüne uygun olani alıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın