banner851

banner614

PİYASA FİYATININ ÜZERİNDE ALACAK

banner619

Düzce'de piyasa fiyatının üzerinde alım gerçekleştirecek olması nedeniyle fındığını kooperatife vermek isteyenlere iyi haber... Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) 15 Ağustos itibariyle fındık alım işlemlerine başladığı bildirildi.

banner846
Ekonomi 17.08.2020, 11:23 17.08.2020, 17:31
5633
PİYASA FİYATININ ÜZERİNDE ALACAK
banner844

Düzce'de fındık hasadının devam ettiği şu günlerde FİSKOBİRLİK alımlara başladığını duyurdu.

FİSKOBİRLİK'ten yapılan yazılı açıklamada, birliğe üye tüm ortaklardan piyasa fiyatının 50 kuruş, üye olmayanlardan da 25 kuruş üzerinde, yüzde 50 randıman hesabı usulüne göre fındık alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Ürünlerin peşin, emanet usulüyle alımlarının yapıldığı aktarılan açıklamada, "Fındıklarını öğleden önce teslim eden üreticilerin ve ortakların peşin ödeme usulüne göre ürün bedelleri aynı gün içerisinde beyan edilen hesaplarına, öğleden sonra fındıklarını teslim eden üretici ve ortakların ürün bedellerinin ise, bir sonraki gün öğleden önce beyan edilen banka hesabına aktarılıyor." denildi.

Açıklamada, üretici ve ortakların fındıkları kooperatiflerce oluşturulan alım noktalarından ya da çuvallanmış olması koşuluyla harmandan teslim alınacağı ifade edildi.

Harmandan teslim alınan fındıklar için, üretici ve ortaklardan hiçbir hamaliye ile yol masrafı kesintisi yapılmayacağı da belirtildi.  

(AA)

Yorumlar (2)
Vatandaş 12 ay önce
Randimana bakılmıyor mu
Figo 12 ay önce
Fiskonun alim adresi nedir?