banner851

banner955

PROJE DÜZCE’DE UYGULANACAK…

Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesi Projesi kapsamında Düzce'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri bölümünden mezun kişilere 100 bin liraya kadar hibe desteği verilecek.

Ekonomi 22.01.2022, 17:00
2378
PROJE DÜZCE’DE UYGULANACAK…
banner986

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesi Projesi başlatılmıştı.

Proje kapsamında meslek yüksekokulu ve üniversitelerden mezun olan gençlerin köylerde yaşayarak tarıma veya hayvancılığa yönelmesi amaçlanırken 100 bin liraya kadar hibe desteği veriliyordu. Proje dikkat çekince 2022-2024 yılları arasında Düzce'de devam ettirilmesine karar verildi.

BAŞVURULAR 28 ŞUBAT'TA SONA ERİYOR

Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kırsal kalkınmada uzman ellerin desteklenmesine ilişkin karar doğrultusunda 2022-2024 yıllarında Düzce'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden; meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olanların mahallinde uygulayacağı bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi ile bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere hibe desteği verilmesine ilişkin hususları kapsar. Proje başvuruları başlamış olup 28 Şubat 2022 tarihine kadar https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır" denildi.

banner844
Yorumlar (2)
İşletme 4 ay önce
İşletme mezunuyum olur mu?
Vatandaş 4 ay önce
Tarımmı kaldı 4000 dönüm araziyi asb alıyor Faruk özlünün raaan sayesinde bilen biliyor secimlerde soz vermis sanki bakan
19
parçalı bulutlu