banner851

banner614

RAKAMLAR ÜRKÜTÜCÜ BOYUTLARA ULAŞTI

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) kredi kartı kullanımına yönelik eylül ayı itibariyle ortaya koyduğu rakamlar, kart kullanımının ürkütücü boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. Açıklanan son rakamlara göre her bir vatandaş cüzdanında ortalama iki kredi kartı taşıyor.

banner619
Ekonomi 25.10.2016, 18:52
1378
RAKAMLAR ÜRKÜTÜCÜ BOYUTLARA ULAŞTI
Bankalararası Kart Merkezi eylül ayı verilerini açıkladı. Son yapılan hesaplamalara göre, Türkiye'de 57,7 milyon adet kredi kartı, 114,7 milyon adet banka kartı kullanıldığı tespit edildi.

Banka kartıyla ödeme bir yılda yüzde 33 arttı
Banka kartları ve kredi kartları ile eylül ayında toplam 49 milyar liralık ödeme yapılırken önceki yılın aynı dönemine göre banka kartı ile ödemelerin yüzde 33 arttığı belirlendi.

Cüzdanımızda ortalama iki kart taşıyoruz
Yaklaşık 22 milyon kişinin kredi kartı kullandığı Türkiye'de yapılan değerlendirmeler sonucu kredi kartı sahiplerinin, cüzdanlarında ortalama 2,25 kredi kartı taşıdığını ortaya çıkardı.

Ortaya çıkan tablo, kart sahiplerinin sağlık gibi acil ihtiyaçlar veya planlanmamış olası yüksek tutarlı ihtiyaçlar için tedbir amaçlı olarak ilave kart taşıdığını, ihtiyaç duymadığı fazla kartları ise kullanmadığı şeklinde değerlendirildi.
 
banner844
Yorumlar (3)
Ümit Ergün 5 yıl önce
Kazandığından fazlasını harcayan, ödeyebileceğinden fazlasını harcayan, kart limitlerinin boş durmasından rahatsız olan bir insanın batması için bir kredi kartı dahi yeterlidir. Zihniyeti değiştirin..
Sertaç DINC 5 yıl önce
Kredi ve kredi kartı sicillerininde duzenlenmesi gerekiyor ihtiyacı olan yararlanamadıktan sonra faydası yok.
abbas yolcu 5 yıl önce
gemiyle beraber batıyoruzz