banner851

banner955

‘ROMANLARA İSTİHDAM’ TALİMATI

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın talimatıyla Romanlara toplum yararına çalışma programı kapsamında istihdam sağlamak üzere harekete geçildi. Düzce’de yaşayan 10 Roman vatandaş, 6 ay boyunca cami ve Kur’an kurslarında temizlik işinde çalışacak.

Ekonomi 21.06.2017, 12:09 21.06.2017, 15:03
1301

Toplum Yararına Program (TYP) bu kez Roman vatandaşlar için uygulamaya kondu. Düzce Vali Zülkif Dağlı’nın, dezavantajlı grupta yer alan Romanlara yönelik çalışma yapılması talimatı doğrultusunda Düzce Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğü ile Düzce İl Müftülüğü işbirliğinde, “Cami ve Kuran Kurslarında Temizlik” alanında proje hazırlandı.

Söz konusu projede çalışmak için 55 Roman vatandaş müracaatta bulunurken, başvuranlar içerisinden 10 kişi Düzce Romanlar Derneği ve İl Müftülüğü tarafından yapılan çalışmayla 9’a 8 yöntemiyle belirlendi.

Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Toplum Yararına Programı kapsamında düzenlenen ve 19 Haziran 2017 tarihinde başlayan proje 6 ay süre ile devam edecek. Program süresince katılımcılar Düzce İl Müftülüğü’nce belirlenen cami ve Kur’an kurslarında temizlik işlerinde çalışacak. Kişilerin maaş ve sigorta ödemeleri İŞKUR tarafından yapılacak.”

Haber:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (8)
serkan 5 yıl önce
niye cami de çalışsınlar. adamlar eğlenceli gazinoda çalışsa iyi olmazmı?camide çalışmasın romanların sesi güzel kur an okusunlar. güzel sesli imamlar olur ve güzel de becerirler
Teneke 5 yıl önce
Önce uyuşturucuyu bitirin işiniz gücünüz ayak reklam din kullanmak
Foster 5 yıl önce
Gidin Japonya ya bakın temizlik görevlisi diye eleman yok okul dahil herkes çalıştığı yeri temizlemek ve temiz tutmak kuralı uygulanıyor.
Sivasli 5 yıl önce
Neden bilmiyorum ama romanlara sempatim var hic birsey eksilmez mutlu ve eylenceli insanlar vatan hayini deyiller asker polis dusmani deyiller diger huylari duzelebilir
NADİR 5 yıl önce
SİVASLI GARDAŞŞŞ. NERDE YAŞIYOSUN. BEN ÇAY MAHALLESİNDE... GEL DE GÖR O SAYDIKLARIN VAR MI YOK MU... ONLARI TABİKİ TOPLUMA KAZANDIRMAK İÇİN BELLİ ŞEYLER YAPMAK GEREKİR
esnaf 5 yıl önce
yandık aman aman camide eksilenler olabilir
O 5 yıl önce
VALIME TEŞEKKUR
Sivasli 5 yıl önce
Helal olsun sayin valime romenlerde duzcelilerde kiymetini bilsin sayin valimizin
Yeni Sayımız