banner851

banner614

“SANAYİDE ARTIK DAHA SEÇİCİYİZ”

banner619

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen, Pandemi Döneminde Türk-Alman ilişkileri webinarı tamamlandı. Burada Düzce sanayisinin son durumu hakkında bilgi veren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, sanayi alanlarının doluluk seviyesinin artması dolayısıyla daha seçici hale gelindiğini belirterek, “Dolayısıyla katma değeri yüksek, verimli tarım ve sulama arazilerimize zararı olmayan sanayi tesislerini ilimize kazandırmaya çalışıyoruz” dedi. “1. ve 2. OSB’nin tamamen dolu olduğunu aktaran Şahin, “Genişletme çalışmalarımız devam ediyor” diye de ekledi.

banner846
Ekonomi 22.04.2021, 18:15 23.04.2021, 17:20
986
banner844

Programın açılış konuşmasını yapan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, özellikle pandemi sürecinde çevrimiçi sistemlere yönelen dünya ekonomisi ile Türk-Alman iş insanları arasındaki köprünün güçlendirilmesi adına çalışmalar yaptıklarını, bu bağlamda Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’ndan gelen talep doğrultusunda da bu semineri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Toplantıda konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, yakın zamanda hayata geçirecekleri Gümrük Müdürlüğü ile de üyelerin mikro ve makro ihracatlarında daha kolay sonlandırma yapmalarına destek olacaklarını belirtti.  

“SANAYİ ALANLARI DOLUYOR, ARTIK DAHA SEÇİCİYİZ”

5084 sayılı yasa ile birlikte Düzce’nin hızlı bir şekilde sanayileştiğini belirten Şahin, “Düzce, son dönemlerde sanayi alanlarının doluluk seviyesinin artması dolayısıyla daha seçici hale gelmiştir. Dolayısıyla katma değeri yüksek, verimli tarım ve sulama arazilerimize zararı olmayan sanayi tesislerini ilimize kazandırmaya çalışıyoruz. Bu noktada ilimizin bürokrasi tarafıyla birlikte yoğun mesai harcıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“1. VE 2. OSB TAMAMEN DOLU, GENİŞLETME DEVAM EDİYOR”

OSB üzerinden gündeme geldiği anda tarım arazilerinin yok olacak olması nedeniyle büyük tepki çeken genişletme ile ilgili de çalışmaların sürdüğünü belirten Şahin, “Son dönemde Düzce’de faaliyette olan 5 Organize Sanayi Bölgemiz var. 4’ü karma ve bir OSB’miz Metal İhtisas OSB olarak faaliyet gösteriyor. 1. ve 2. OSB’miz tamamen dolu. Genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Diğer 3 Organize Sanayi Bölgemize yatırımcı kabullerimiz devam ediyor” diye konuştu.

“DÜZCE İKİ MEGA KENTİN ORTASINDA”

Sanayiciler için Düzce’nin cezbedici özelliklerini sıralayan Tuncay Şahin, “Lojistik olarak ekonomik metropollerin ortasında yer alması, Liman ve demir yollarına yakınlığı, kara yolu taşımacılığı konusunda asırlık tecrübesi olması, ham maddeye erişim açısından kolaylıkların olması ve nitelikli personel bulma konusunda rahatlık olması sanayicilerimizin Düzce’yi tercih etmelerinde önemli rol oynamaktadır.

Düzce 550 kilometre toplam mesafe aralığında iki mega kentin arasında yer alıyor. Dolayısıyla Kara Yolu Taşımacılığı konusunda lider illerden biri durumunda. Liman ve Demiryollarına yakın olması dolayısıyla da lojistik avantajlarının tamamına sahip durumda. Yer tahsisi tamamlanmak üzere olan Gümrük Müdürlüğümüzü de en kısa zamanda faaliyete almayı planlıyoruz. Bu sayede üyelerimizin ve potansiyel ihracatçı adaylarımızın işlemlerini daha hızlı yapmalarına destek olacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (9)
furkan 3 ay önce
sayın vekil fahri cakir bu işte büyük rant var dedi oncu tv de nefes alamıyoruz 9 koy halki bir akşam rastgele gelin 1 osb ye kokuyu bir tenefus edin sonra konuşun
hamdi yıldız 3 ay önce
Avrupa tabiatını ve tarım arazilerini bozmuyor.Bizler tarım arazilerini yok edip helak ediyoruz.bu konular önemli şahin bey yazık etmeyin düzceye
mustafa çeçen 3 ay önce
düzce artık göç almamalı fabrika artışı değil hatta taşınmalı hava kirliliği yüksek buna göre program yapın kimilerin cebine göre değil
Murat 3 ay önce
Düzcede hala sanayi masalı okunması bu memlekete ihanettir.insanlarımız sanayi kirliliği denilen illetle uğraşırken siz neyin peşindesiniz . Bunca fabrikanın kuruluşunu deviz zurna ile yaparken bacalarının düzceliye zehirlediğini görmüyormusunuz.belediye baskanı 80 tane fabrikayı bakanlığa bildiriyor nedeni belli siz ticaret odası olarak izin vermekten başka birgün bile olsa bu filitre sorununa değindiniz ..mi beyler yaşlarınız kemale erdi unutmayın torunlarınıza bu cennet şehrimizi cehenneme dönüştürerek sunuyorsunuz..
Kazım Karabekir 3 ay önce
Burdan Alman yetkililere sesleniyorum :) İch bin Kazım Karabekir , bis bald tschüss :))
nsm 3 ay önce
sifiri tüketip eksi 50 milyardalar. ne yapsin bakan nenni söylemekten baska? durmak yok, yola hala devam mi ey göz göre-göre ölen millet?
özlü 3 ay önce
2018 yılında devlet pilanlama teşkilatı heyeti duzceye gelerek 1 0sb yanındaki arazileri 1 sınıf tarim olarak buyuk ova statüsüne aldi vazgeç bu sevdadan
reis 3 ay önce
tuncay bey cilimli osb de 3000 dönüm arazi boş gümüş ova boş illa bu 1 osb niye enson bir seylerini aciklayacagim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın