banner851

banner955

SARIOĞLU: ÇATLAK KONUSUNUN PEŞİNİ BIRAKMADIK

Düzce’de zorlu alım şartları yüzünden üreticilerin zaman zaman mağduriyetten yakındığı Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alım kriterlerini yükselttiğini belirten AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, “Çatlak konusunun peşini bırakmadık. Cumhurbaşkanımız iyileştirmeyi yaptı. Çürük oranı yüzde 3'ten 5'e, çatlak oranı 10'a, tonaj oranı yüzde 50'ye çıkarıldı.” dedi.

Ekonomi 01.10.2022, 14:00 01.10.2022, 13:59
846

52 TL’den alım yapacağını duyurmasına karşılık her 10 üreticiden 8’inin çeşitli gerekçelerle ürününü teslim edemediği TMO ile ilgili şikayetler devam ederken, siyasilerin sorunu çözme girişimleri karşılık bulmaya başladı.

Ofisin fındık alımlarını değerlendiren AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nin fındık alım kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri memnun ettiğini ifade etti.

Sarıoğlu, yaptığı açıklamada, TMO'ya fındık veren üreticilerin sorunlarını ileterek çözüm bulduklarını belirterek, "Akçakoca İlçe Teşkilatı olarak Düzce Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve TMO Genel Müdürlüğüne kadar bu konuları ilettik. Biliyoruz, biz de üreticiyiz. Buradaki sorunları en hızlı şekilde çözüme kavuşturmayı istedik. Bu da dün gerçekleşti." bilgisini paylaştı.

TMO'nun fındık alım kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri memnun ettiğini aktaran Sarıoğlu, "Çatlak konusunun peşini bırakmadık. Bu durum hakkında Ayşe Keşir vekilimize bilgi verdik. Kendisi de istedi zaten. Bu durum cumhurbaşkanımıza iletildi. Cumhurbaşkanımız iyileştirmeyi yaptı. Çürük oranı yüzde 3'ten 5'e, çatlak oranı 10'a, tonaj oranı yüzde 50'ye çıkarıldı. Üreticilerimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız