banner851

banner955

SEBZE MEYVE SATIŞLARINDA YENİ DÖNEM

Sebze ve meyvede vurguna karşı tanzim satış modeli ile yerel yönetimler devreye alınacak. İlk olarak Ankara ve İstanbul'da başlayacak olan uygulamada, mahallelere belediyelerin mobil manavları hizmet verecek.

Ekonomi 07.02.2019, 10:02 08.02.2019, 12:28
3072

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk işaretlerini verdiği uygulama en kısa sürede İstanbul ve Ankara'dan başlatılacak. İlk etapta mahallelere belediyelerin mobil manavları hizmet verecek.
Antalya'da hortum felaketinin bazı ekili alan ve seralara verdiği hasarı bahane eden fırsatçılar en büyük hortumu gerçekleştirdi. Üreticiden ucuza kapatılan sebze ve meyvelerin fiyatı, daha pazara gelmeden 4-5 kat birden arttı. TUİK verilerine göre, Türkiye genelinde yaklaşık 700 bin dekar sera alanı mevcut. Son bir haftadaki afetler sebebiyle toplam 8 bin dekar sera alanı etkilendi. Türkiye genelinde etkilenen alanın, toplamın yüzde 1,14'nü oluşturduğuna dikkat çekildi.

VURGUNCUYA BY-PASS
Vatandaş, mahallelere konuşlanacak araçlardan sağlıklı ve ucuz ürünler satın alabilecek. Ticaret Bakanlığınca, Ankara, Adana, İstanbul, Mersin ve Antalya'daki hallere eş zamanlı denetim yapıldı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, başta marketler, pazar yerleri ve toptancılar olmak üzere çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarının tespiti amacıyla saha denetimlerine hız verildi. (Kaynak: haberler.com)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

Yorumlar (21)
Pazarcı 4 yıl önce
Düzce halinde 2,5-3 tl antalyadan alınan malları bize 5-6 tl vermeye zorluyorlar. Halkada biz 6-7 ₺ satmaya çalışıyoruz. Hem halk pahalı ürün yiyor hemde biz iş yapamıyoruz. Belediyenin bu işe bir el atmasını istiyoruz.
Gurbetçi Memur 4 yıl önce
Esnaf düşünsün.Ben ucuz aldığıma bakarım!
Hüsnü 4 yıl önce
Belediye sebze meyve satsın köylü yollara asfaltlasın bari değiş tokuş
Can . D 4 yıl önce
DEVLET BU ZAMLARI YAPANLARA SÖYLE OKKALI CEZA KESECEKKI ANYAYI KONYAYI GÖRECEKLER HELE BAKKALAR TAM ZAM FIRSATCILIGI ZAMDA ZAM
Can . D 4 yıl önce
BU ZAMMI YAPANLAR AK PARTI GITSINDE NE OLURSA OLSUN ZIHNIYETINDE AMA RECEP TAYIP ERDOGAN BU ZAMCILARA GÜNÜNÜ YAVAS YAVAS GÖSDERIYO MARKETLER OLMUS TAM KAZIK HERSEYE ZAM YAPDILAR YERLI ÜRÜNEBILE BES MISLI ZAM YAPSILAR AGUSTOSDA DOLAR CIKMIS YAHU HAM MADESI TÜRKIYEDE VE TÜRK MALI ZAMDA ZAM BAKALARA DENETIM YAPILMAYINCA ISDEDIKLERI ZAMMI YAPIYOLAR DENETIM DENETIM YOK SELBEST TICARETMIS BUNUN ADI SELBEST KAZIK
güzel 4 yıl önce
Bu muhalefet ne kadar boş konuşuyor böyle. Her şeye çamur atıyorlar. Hükümet fiyatları dengelemek için çok yerinde bir uygulama getiriyor. Gayet iyi bir şey.
ÜRÜN 0 TL BİLE OLSA 2TL 4 yıl önce
BU ÜRÜNLER TARLADA 0 TL BİLE OLSA TOPLAMASI KAMYONA YERLEŞTİRMESİ NAKLİYESİ OTOYOL KÖPRÜ GEÇİŞLERİ KDV Sİ VE HİÇ KAR MARJI KOYULMASA BİLE YİNE 2 TL OLAÇAKTIR KALDI ÜRÜN ÇÜRÜYOR FİRESİ DE VAR
düzce 4 yıl önce
2018 seçimlerinden sonra başkan erdoğan 20 tl et yiyeceksiniz diyordu, şimdi 20 tl taze soğan yiyiyoruz ,yedinizmi afiyet olsu size
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık