banner851

banner614

SEDAŞ TOPU BELEDİYEYE ATTI

banner619

Düzce Üniversitesi ve yurtlar bölgesinde uzun süredir devam eden ışıklandırma sorununu öğrencilerin gözüyle gündeme getirdiğimiz “Can güvenliğimiz tehlike altında!” başlıklı haberimizin ardından üniversitelilerin çözüm için çağrıda bulunduğu Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ)’den açıklama geldi. Düzce Üniversitesi’nin giriş kapısı ile Üniversite Kavşağı arasında kalan yaklaşık bir kilometrelik alanın aydınlatılacağını bildiren SEDAŞ, “Ancak orta refüj alanında bulunan peyzaj yüzünden bu işleme geçilememiştir. Düzce Belediyesi Kasım 2019’da peyzaj kaldırma işlemini tamamlanacağını bildirmiştir. Peyzajın kaldırılmasından sonra ekiplerimiz aydınlatma işlemine başlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

banner846
Ekonomi 12.10.2019, 10:47 12.10.2019, 14:36
1002
banner844

Düzce’de elektrik dağıtımından sorumlu kurum olan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Düzce Üniversitesi öğrencilerinin uzun süredir çözüm beklediği yurtlar bölgesindeki aydınlatma yetersizliği konusunda açıklamada bulundu. Düzce Üniversitesi yolunda gerekli aydınlatmanın olmaması nedeniyle tepki gösteren üniversitelilerin, "Can güvenliğimiz tehlike altında" diyerek, seslendiği mercilerden olan SEDAŞ, yaptığı yazılı bilgilendirmede, kurum olarak özellikle geleceğin teminatı olan gençlere önem verdiklerini belirtti.

“1 kilometrelik alan aydınlatılmasının programa alındı”

Açıklamada Düzce Üniversitesi’nin giriş kapısı ile Üniversite Kavşağı arasında kalan yaklaşık bir kilometrelik alanın aydınlatılmasının programa alındığı aktarıldı.
SEDAŞ’ın yaptığı bilgilendirme şu şekilde: “Düzce Üniversitesi yolu üzerinde aydınlatma sorununun çözümüyle ilgili talep kurumumuza 2019’un Şubat ayında ulaşmıştır. Gelen talep üzerine, ekiplerimiz ivedilikle çalışmalarına başlamıştır. Hazırlanan planlama çerçevesince ilk etapta; bölgede yapılaşma olmadığı için yol güzergahı üzerinde aydınlatma çalışmalarına ağırlık verilmiştir. Bu kapsamda; Kredi Yurtlar Kurumu Bölgesi’nde Konuralp Düzce Caddesi ve 233. Sokak üzerine 12 direk dikilerek 12 armatür ilavesi yapılmıştır. Ardından Konuralp 254. Sokak üzerinde de 2 adet armatür ilavesi işlemi gerçekleştirilmiştir. Üniversite çıkış yolu olarak kullanılan 432. Sokak üzerine 8 direk dikilerek 8 armatür ilave edilmiştir.

“Peyzajın kaldırılmasından sonra ekiplerimiz aydınlatma işlemine başlayacaktır”


Tamamlanan bu işlemlerin yanında başta öğrenciler olmak üzere yoldan geçenlerin mağdur olmaması için Düzce Üniversitesi’nin giriş kapısı ile Üniversite Kavşağı arasında kalan yaklaşık bir kilometrelik alanın aydınlatılması programa dahil edilmiştir. Ancak orta refüj alanında bulunan peyzaj yüzünden bu işleme geçilememiştir. Düzce Belediyesi ile sağlanan koordinasyon sonucunda; Kasım 2019 tarihinde peyzaj kaldırma işleminin tamamlanacağı kurumumuza bildirmiştir. Peyzajın kaldırılmasından sonra ekiplerimiz aydınlatma işlemine başlayacaktır.”
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (12)
Cevap 2 yıl önce
Umut GÜNEŞ beğenmiyorsan okuldan kayıdını sildirir çeker gidersin İstanbulda Ankarada yüksek puanlı üniversitelerde okursun tabi puanın yeterse! Madem beğenmiyorsun ne diye hala burada duruyorsun? Seni kırmızı davetiyeyle mi çağırdılar? Zorla mı getirdiler?
Merkez Kırkbir Kırkbeş 2 yıl önce
Hemen hemen herkes gruplarla yürüyor kimse yalnız değil üstelik bir tehlikede yok. Kenardan güzelce gidilir mesele kalmaz. Bir gün ora da aydınlatılır ama birileri yine hikaye yazar korku üzerine.
Vatandaş 2 yıl önce
Sedaş yalan konuşmuyor birader...bu işlerde belediye yapılanı yapmazsa sedasta yapmaz,top belediyeden çıkar önce,,,işleyişi bilmeden konuşmayın...her haltı bildiğinizi sanmayin
Vatandaş 2 yıl önce
Ömer beye katılıyorum. Üniversite kampusu alt girişine giden yol çok karanlık ve orada yol sınırları dahi belirtilmemiş. Çok tehlikeli. Kazaya davetiye çıkaran cinsten.
Gırgıriye 2 yıl önce
Korkmuşlarmış vay be millet karanlık dağlarda yaşıyor korkmuyor bunlar binlerce kişinin bir arada olduğu bir mahallede korkuyorlar. Üstelik hocaları da korkuyor. Öyle kolay değil arızayı gidermek tamam ihmal edilmiş ancak korku tehlike falan yok araçlarda far var bi zahmet herkes cebinde fener taşısın onu da devlet mi alsın size?
Mutasım 2 yıl önce
Yahu hani ne tehlikesi varmış biz yıllardır Beçide yaşıyoruz bir tehlike görmedik o elektriğin olmadığı yıllar da dahil buraya gelen bazı şahıslar korku hikayeleri yazıyor. Hani tehlike nerde yok! Aydınlatmayla tehlikenin ne alakası varmış? Zaten her öğrenci kalabalık gruplarla geçip gidiyor herkesin ekürisi var merak etmeyin neymiş korku hani korku? Siz gidin de yazokulundan korkun dokuz dersten kalmamak için tamammı herşeye bahane bulmayın işinize bakın!
Umut güneş 2 yıl önce
Kampüsün içine girin de hizmet görün . Ama kampüs dışı tam bir facia . Bu il valisi belediye başkanı biz öğrenciler istemiyorsa neden 30 bin insan aldınız getirdiniz buraya . Yazık yahu. Geldiğime geleceğime pişman oldum boluya gitseydim ke
Mehmet HAN 2 yıl önce
halä adı Orhangazi mahallesi olupta tüzel olarak Yörük köyünden sınır alınmış yörede iki başlılık devam ederken gelişimi için kafa yoran menfaatsiz kim varki aydınlatma işini istemesini bilecek topu taca değil gole çevirecek oyuncu yedekken
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın