banner851

banner614

SİGARAYA OKKALI ZAM

Tiryakileri üzen haber… ÖTV’ye yapılan yüzde 47,4 oranındaki artışın ardından sigara gruplarından zam haberleri gelmeye başladı. Bir sigara grubunun ürünlerine 4 TL zam gelirken diğer markalar da yarın yapılması beklenen zam hazırlığını tamamladı. En ucuz sigara 21,50 TL’ye, en pahalı sigara ise 25,50 TL’ye yükseldi.

Ekonomi 04.01.2022, 11:10 04.01.2022, 17:33
3805

TÜİK’in dün enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte, sigara ve alkol grubundan alınan özel tüketim vergisindeki artış oranı da belli olmuştu. Yıllık üretici enflasyonu rakamlarına göre, sigara ve alkol grubundan alınan ÖTV’ye yüzde 47,4 oranında zam yapıldı.

Bu gelişmelerin ardından tiryakileri üzen haber geldi. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla bir sigara grubunun ürünlerine 4 TL zam geldiğini söyledi.

Buna göre en ucuz sigara 21,50 TL’ye, en pahalı sigara ise 25,50 TL’ye yükseldi. ÖTV’ye yapılan zammın ardından diğer tütün gruplarının da yarın itibariyle fiyatlarda artışa gitmesi bekleniyor.

Kasım ayında paketi 15 TL olan sigara, üçüncü zamla birlikte 22 TL’ye yükseldi. Sigara fiyatlarındaki 2 aydaki artı oranı yüzde 46.6 oldu.

Yorumlar (5)
Düzceli 2 hafta önce
Asgari ucrete zam yaptilar ya sözde dövizi dövize hamle yaptilar ya.ama amerikan ürünlerinide kazik yapiyolar millete.ne anladik simdi senn verdigin asgari ucretteki zamdan.kasikla ver kepceyle al.yaziklar olsun gidadaki zamlar da cabasi.Allah yardimcimiz olsun
sts 2 hafta önce
biz değil vergiyi topluyanlar ve bu ürünü üretenler satanlar üzülsün
CAN 2 hafta önce
SU ÖTV DEN KURTULAMADIK GITDI TAHMETLI ÖZAL GETIRMISDI ÖTV DEVLET GELIR KAPISI OLDU YAZIK RESMEN RÜSVET DEVLET ELIYLE
Sinan 2 hafta önce
Görecekleri 2023 e kadar,istedikleri kadar zam yapsınlar,damat bey kuruttu kasaları,nasıl dolcak yoksa,
dfgd 2 hafta önce
99 dereminde bazı ürünlerin kullanımı bir sefere mahsus ötv vergisi konularak deprem bölgelerine yardım amaçlanmıştı,gel görki bir sefere mahsus olacak ötv 20 sene sonra %50 zam ile ensemize bindirildi
-1
hafif kar yağışlı