banner851

banner955

‘SIK ARALIKLARLA DEVAM EDECEK’

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri il genelindeki yerel ve zincir marketlerde fahiş fiyat denetimlerini sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğünün işbirliği ile sürdürülen kontrollerde fiyat etiketleri kontrol edilirken gramaj denetimleri de yapılıyor.

Ekonomi 28.12.2021, 11:40 28.12.2021, 17:28
1371
‘SIK ARALIKLARLA DEVAM EDECEK’

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte son dönemde dolarda yaşanan düşüşe rağmen fiyatlarını indirmedikleri gerekçesiyle vatandaşın tepki gösterdiği zincir marketleri didik didik etti.

Ekipler, ‘6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri’ gereğince il genelindeki marketlerde raflardaki fiyat etiketlerini inceleyerek fahiş fiyat, gramaj eksikliği, etiket denetimleri gerçekleştirdi.

İşletmelerde perakende satışa arz edilen ürünlerin etiketini veya fiyat tarifesini asıp asmadıklarını, gramaj ve etiketteki fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığını da kontrol edildi.

ALO 175 TÜKETİCİ DANIŞMA HATTI

Konuyla ilgili Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, fahiş fiyat uygulamasına yönelik denetimlerin sıklaştırıldığını belirterek, vatandaşların güveninin suiistimal edilmemesi için Ticaret İl Müdürlüğü ile birlikte denetimlerin sık aralıklarla devam edeceğini duyurdu.  Açıklamada ayrıca, etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması halinde vatandaşların ALO 175 Tüketici Danışma Hattı’na müracaat edebileceklerini de hatırlattı.

banner844
Yorumlar (6)
Nuri 12 ay önce
Denetime gerek yok 1 hafta önceki etiket kamera kayıtlarında var görmek isteyen bakar fark yüzde 40 hala ucuzlayan birşey yok yalandan kim ölmüş
aksakallı 12 ay önce
polis jandarma hırsız soyguncu arıyorsa düzcedeki marketlere gitsin asıl soyguncu onlar...
ee 12 ay önce
çok komiksiniz yemin ederim ya :D tayyip beyin altından girip üstünden çıktığı bu ülkenin enkaza dönüşmesinin faturasını daha ne kadar başkalarına yüklemeye devam edebileceksiniz acaba. Zabıtaya da iş çıktı boş gezmekten göbekler önde gidiyordu spor olur :D
Sus be 12 ay önce
:) Rahat iki yildan beri bende zabitalarla teftisteyim vatandas olarak.Ben en azindan tepki veriyorum yumurta nasil 40 lira olur diyorum onlar en fazla resim cekip gidiyor.Aramizdaki fark ne simdi?
Oncurt 12 ay önce
Birde kırtasiyeler bakın onlarda aynı yamaç ve aksagindan uçan sinif adlı kitap sirdum internette 21 TL. Burda 27 ile 34 lira arasında fahiş fiyattan satıyorlar denetim yapılsın
Mehmet ayten 12 ay önce
Ankara Polatlı daki gibi denetim olcak fiyat karşılaştırılacak
Yeni Sayımız