banner851

banner955

ŞİKAYET BİLDİRİM SİSTEMİ OLUŞTURULDU…

Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için harekete geçti. Bakanlık tarafından haksız fiyat artışlarına karşı şikayet bildirim sistemi oluşturdu.

Ekonomi 20.02.2022, 11:30
608
ŞİKAYET BİLDİRİM SİSTEMİ OLUŞTURULDU…

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de temel gıda ürünlerinde yaşanan artışlar, ekonomik koşullar nedeniyle buhrandan geçen vatandaşların belini büküyor. Vatandaşların fiyat artışlarının altında ezilmemeleri için Hazine ve Maliye Bakanlığı, çalışmalarını sürdürüyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, haksız fiyat artışlarına karşı, şikayet bildirim sistemi kuruldu.  Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat hareketleriyle ilgili her türlü enstrümanın devreye alınacağını belirtmişti.

Fiyatların daha sıkı bir şekilde denetleneceğini belirten Nebati, fahiş fiyat uygulayanlara karşı özel bir timin oluşturulacağının altını çizmişti.

Bu kapsamda haksız fiyat artışlarına karşı harekete geçen bakanlık, mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla vatandaşlar tarafından iletilecek şikayetlerin ve önerilerin toplanacağı bir şikayet bildirim sistemi oluşturdu.

Uygulamaya göre, vatandaşlar, haksız fiyat artışlarına tanık olması durumunda bakanlığın internet sitesindeki şikayet bildirim kısmına şikayetlerini yazabilecek ve bu şikayetler ilgili birimlerce değerlendirilmek üzere işleme alınacak.

Bakanlığın internet sitesi üzerinde işleme alınan şikayetler, Enflasyonla Mücadele Timi olan, Vergi Denetim Kurulundaki müfettişler ve Gelir İdaresinde görev yapan denetleyiciler tarafından takip edilecek.

Bu sayede, vatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışları yaptığı tespit edilecek kişiler için yasal işlem başlatılacak.

Devreye alınacak bu uygulamayla haksız fiyat artışlarının önüne geçilmesi bekleniyor.

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (7)
mazot 8 ay önce
2 gündür mazota ve benzine zam gelmedi.Sürücüler olarak merak ettik.unuttunuz mu zam yapmayı yoksa büyük süpriz bizi bekliyormu.fazla merakta bırakmayın.
Yamalı Pantalon 8 ay önce
Önce, yönetenlerin kasalarını kontrol edin. Kutu kutu dolarlar, hamuduna kadar götürdüler...
Esma Düzce 8 ay önce
A101 MARKET'İ KONTROL EDİN. EN YÜKSEK FİYAT ARTIŞINI A101 MARKET YAPIYOR. YÜZDE 8'LİK İNDİRİM. MARKET ÜRÜNLERİNE 1 TL OLARAK YANSIMIŞ. LÜTFEN ZABITA KONROL ETSİN. YEMİN EDERİM 1 TL YANSIMIŞ ÜRÜNLERE İNDİRİM OLARAK. ARAŞTIRILSIN. YÜZDE 8'LİK FAİZ İNDİRİMİ OLDUYSA 1 TL DEGİL 8 TL İNDİRİM OLMALI
Madur 8 ay önce
Doğal gaz ,elektirik ve akar yakıta yapılan zamları kamufle etmek için milletin dikkatini marketlere yönlendiriyorlar bazıları da bunu yiyo
Duzceli 8 ay önce
Gida dışı urunleri de indirime koyun ki millet oz bakimini yapsin pis pis gezinmesin hatta bedava yapin
Düzce 8 ay önce
Elabahri bulvarında olan 101 i konturol edin raf fiyatı ile kasa fiyatı bir türlü tutmuyor
Vatandaş 8 ay önce
A101 encok kontrol edin
27
parçalı bulutlu