banner851

banner955

SIKI PAZARLIKLAR YAŞANIYOR

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Düzce’de kurbanlıklar pazara indi. Hayvan pazarında sıkı pazarlıklar yaşanıyor.

Ekonomi 25.06.2022, 18:30
1212
SIKI PAZARLIKLAR YAŞANIYOR
banner986

Kurban Bayramı'na 15 gün kala Düzce’de kurban pazarında hareketlilik yaşanmaya başladı. Kurbanlıklarını pazara getirerek alıcı bekleyenler kurbanlıklarını pazara getirerek alıcılarını beklemeye başladı.

Büyükbaş hayvanların alıcısını beklediği kurban pazarında, bayramda kurban kesmek isteyenlerin beğenisine sunuluyor. Ancak geçen yıla göre yüzde 50 artış yaşanan kurbanlık fiyatları alıcıların bütçesini zorluyor.

Büyük hareketliliğin yaşandığı kurban pazarında gelenek haline gelen sıkı pazarlıklarda yapılıyor. Pandemi sürecinde yasak olan el ele tutularak yapılan pazarlıklar normalleşme ile birlikte bu bayramda yapılıyor.

Alıcılar ile satıcıların sıkı pazarlığında aracı olanların verdiği fiyatları zaman zaman beğenmeyen kurban satıcıları arasında küçük çaplı gerilimlerin yaşanmasına da neden olurken fiyatlar konusunda hem alıcılar hem de satıcılar zorluk yaşıyor. İHA

banner844
Yorumlar (1)
Et alamayan halk 2 ay önce
Et fiyatları yüzünden et alamayan, yiyemeyen halk; şimdi kurbanlığa kredi kartı taksitiyle filan hücum edince sevap bunun neresinde olabilecek.? Şaka gibi halimizle 300 km. Ötede memlekete bayrama gidemezken kurbanlık kim oluyor burAda acaba.
25
açık