banner851

banner614

‘SIKINTILI’ MÜLKLER MARKETE DÖNÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Tarım Kredi Kooperatiflerini çoğaltacağız” açıklaması gözleri kooperatifin Düzce’deki mülklerine çevirdi. Düzce’de 3 marketi bulunan kooperatifin 4. şubesini kiracılardan yana ‘sorunlu’ bir sürecin hâkim olduğu kafeterya olarak hizmet veren alanda açmasına Erdoğan’ın talimatından sonra kesin gözüyle bakılıyor.

banner619
Ekonomi 05.10.2021, 11:57 06.10.2021, 17:58
4354

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ilişkin, "Süratle çoğaltılması noktasında Tarım Kredi Kooperatiflerine verdiğimiz talimatlar var. Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar yapılması talimatını verdik. Süratle çoğaltacağız." açıklaması gıdadaki fahiş fiyattan bunalan vatandaşların yüreklerine su serpti.

Düzce’de zincir marketlere göre daha uygun fiyattan satış yapan kooperatifin market sayısı arttıkça fiyatların makul seviyelere ineceğini düşünenler, Erdoğan’ın hem ucuz hem de kaliteli ürünü vatandaşa ulaştırma ve piyasayı balanse etme girişimini olumlu karşıladı.

Bu gelişme, ‘Yeni şubeler nereye açılır?’ sorusunu akıllara getirdi. Şehir merkezinde 3 şubesi olan Tarım Kredi Kooperatifi’nin Düzce’deki 4. şubesini halkın en yoğun olduğu noktalardaki mülklerinde açması bekleniyor.

Kooperatifin gayrimenkulleri arasındaki Spor Sokak’ta bulunan ve yakın tarihe kadar ortaklar arasındaki sancılı süreçle adından söz ettiren kafeterya binasının market alanı olarak değerlendirmesi kuvvetli ihtimal olarak görülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası kiracılar yönünden sıkıntılı bir gidişat yaşanan söz konusu mülkün gerekli resmi süreç sağlanarak boşaltılacağı ve markete dönüştürüleceği tahmin ediyor.

Bu kararda, mülkün konumunun tam şehrin kalbi olarak adlandırılacak bir bölgede olması önem taşıyor. Diğer marketlerin çarşı merkezine uzak olduğu bilinirken, Spor Sokak’ta açılacak kooperatif marketinin müşterilerle dolup taşacağı öngörülüyor.

Yorumlar (15)
Vatandaş 1 hafta önce
Düzce merkez'in yükünü hafifletecek planlar olmalı sizler aksine spor sokak'a açılacak dolacak taşacak diyorsunuz. Farklı adreslere konumlandıracaksınız ki şehrin yükünü alsın. trafiği düşünün otoparkı düşünün vb. tek düze hemen marketi şehrin merkezine yerleştirmek gibi basit birşey aklınıza gelmesin
Mete 1 hafta önce
Onu bunu bilmiyorum lakin bu photoshoplu fotoğraftaki dükkanın sahibi-işletmecisi bu haberden bu photoshop tan ne kadar memnun ? Adamın suçu var mı yok mu ? Yazık günah.
düzceli 1 hafta önce
cumhurbaşkanı atıştırmalıklara 1000 tl vermiş o heraldemutfağagirmiyor birde koop ile diğer marketleri karşılaştırın fiatlardaha kazık hayırlı olsun
Adaletli 1 hafta önce
Tarım kredi kooperatiflerindeki fiyatlarda uçuk! Ben okadar girdim çıktım o markete hiç makul bir fiyat göremedim! Bazı ürünleri piyasadan dahada çok pahalı!..
Mehmet 1 hafta önce
Tarım kredi Kooperatifi en pahalı satan yer nesi uygun millet sazan hemen inanıyor.fahiş fiyatları diyorsun kesin ceza bu kadar akil yok Akp.Mehmet
Teoman Haldun 1 hafta önce
Fiskobirlik marketlerini kapatanlar
Market açıyor....
düzceli pala 1 hafta önce
parası olana sıkıntı yok gariban ne yapsın yağ olmuş kaç para yumurta olmuş kaç para size bol gelen millede dar geliyor durumu olmayan hanelere %50 indirimli alışveriş yaptırılsın halkın sesini duy halkın
Halk 1 hafta önce
Reis senin aldigin market.parasiyla bir ay gecinen insanlarin varligindan haberin yokmu..lutfen bizimle dalga gecmeyi birak..sen git bizi bizimle birak.kooperatifmi en kazik yer orasi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın