banner851

banner955

SİMİT FİYATLARINA ZAM GELDİ…

Düzce Fırıncılar Odası ve Düzce Valiliğinin kararı ile artan un fiyatları gerekçe gösterilerek ekmeğin gramajı 270’den 200 grama düşürüldü. 2 TL’ye satılan simit fiyatlarına 50 kuruş zam yapıldı. Böylelikle simidin fiyatı 2.50 TL oldu.

Ekonomi 12.12.2021, 15:44 12.12.2021, 15:50
4844
SİMİT FİYATLARINA ZAM GELDİ…

Son zamanlardan döviz kurunun artması, un fiyatlarını da etkiledi. Artan un fiyatları nedeniyle geçtiğimiz aylarda Düzce Valisi Cevdet Atay’ın kapısını çalan Düzce Fırıncılar Odası, zam talebinde bulunmuştu. Zam talebine sıcak bakmayan Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Fırıncılar Odası’na maliyetlerini düşürmeleri için çalışma yapmaları talimatını vermişti.

Yapılan çalışmalar neticesinde, Düzce’de 270 gram olan ekmeğin gramajı, bugünden itibaren 200 grama düşürüldü.

Yine dar gelirlinin sabah kahvaltısı olan simit fiyatlarına da Düzce Fırıncılar Odası tarafından 50 kuruşluk zam getirildi. Düzce’de 2 TL’ye satılan simit fiyatları 2.50 TL olurken, vatandaşlar zam kararına tepki gösterdi.

Konu ile ilgili Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, artan maliyetler nedeniyle ekmeğin gramajını düşürdüklerini ve simit fiyatlarına da zam yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Özellikle son dönemde un fiyatlarına gelen zamlara değinen Korkmaz, “Böyle yapmasaydık, biziz zarar edecektik” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (14)
DÜZCELİ 13 ay önce
ÖNCÜ HER YORUMU YAYIYINLAMIYOR BENDE YORUM ATMIŞTIM YORUM KISMINDA YOK
toprak 13 ay önce
halk ekmek fırını açarımm haaaaa
halk 13 ay önce
kasapların tartışması koyunların koyun olma kaderini değiştirmez..
geveze 13 ay önce
ve kimse yorum yapmadımı yani ekmek zamlanır,üstüne birde gramajı düşer,bu ülkede yetişen buğdaydan olan un'nun bile fiyatı uçar ve kimse bıçak kemiğe dayanana kadar bişey demez.
Ali Catak 13 ay önce
Aferin Ibrahim bey Sen Ak partili olarak zarar etme
Fuat 13 ay önce
Ekemek 250 gram 2.5 tl hergun bimden aldigimda tartiyorum
Halk 13 ay önce
Oldu olacak lokmalik ekmek yapsinlar.birer lokma birer lokmaa..
zühtü 13 ay önce
Bir ekmekle bir kişi doyabilir de bir kişi kaç simitle doyar.Allah bu zam yapanların önce gözünü sonra vatandaşı doyursun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız