banner851

banner614

SÜRE UZATILDI!

Vergi borcu yapılandırması uygulamasında son başvuru tarihi 31 Ekim'den 25 Kasım'a uzatıldı.

banner619
Ekonomi 25.10.2016, 17:09 25.10.2016, 18:29
2672
SÜRE UZATILDI!

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi alacaklarının yeniden yapılandırılma süresiyle ilgili müjde niteliğinde bir açıklama yaptı.

Ağbal, son başvuru tarihi 31 Ekim olarak belirlenen vergi yapılandırması süresinin 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldığı belirtti.
Ağbal, kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin şu ana kadar 40.5 milyar TL için başvuru yapıldığını belirterek, bu kapsamda 1.2 milyar TL'lik bir tahsilat gerçekleştirildiğini ifade etti.

Bu düzenleme ile yapılandırılabilecek toplam borç tutarının Maliye Bakanlığı için 90 milyar TL, SGK için 67 milyar TL olduğunu açıklamıştı.
Her türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, trafik, askerlik, karayolu geçiş ücreti, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi borçları, SGK ve belediyelere borçlar düzenleme kapsamında yer alıyor.

Yorumlar (3)
suat 5 yıl önce
ben vergimi kurusu kurusuna ödüyorum fakat bizim gibi dürüst vatandasa bir odül çıkmıyor aksine devletini dolandırıp vergisini ödemeyen vatandasa tüm imkanlar sağlanıyor vergi kacıranada kolaylık sağlayanada hakkımı helal etmiyorum. Her dürüst vatandaş gibi vergilerini ödemek herkezin görevidir.
aydin 5 yıl önce
Hgs kacak gecis nerelere donecek bilgisi olan bilgilendirsin.kacakta gecmedik ama genede odeyelim
otoyol kacak gecıs 5 yıl önce
bu kacak gecısler yapılanma oluyormus karayollarına gıdıyosun vergı daıresıne gıt dıyo vergı daıresı ptt ptt karayolları dıyor nere gıdek hemserimmmm