banner851

banner614

T PLAKA İHALESİ YAPILDI

banner619

Düzce Belediyesi Encümeni tarafından hazırlanan mevzuat çerçevesinde denetim altına alınan ticari taksiler için ihaleye çıkarılan 63 plakadan 11'i ilk ihale oturumu sonunda sahiplerini buldu.

banner846
Ekonomi 16.09.2015, 16:24
2253
T PLAKA İHALESİ YAPILDI
banner844
Düzce Belediyesi Encümeni, hazırlanan mevzuat çerçevesinde denetim altına alınan ticari taksiler için hazırlanan 63 adet T plakanın ihalesini gerçekleştirdi. İlk ihale oturumuna katılmak üzere Mali Hizmetler Müdürlüğüne zarf veren 11 katılımcı düzenlenen ihale oturumu sonunda plakalarını almaya hak kazandı.
Kapalı zarf usulü ile düzenlenen ihaleye Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney başkanlık yaptı. Düzce Belediye Encümeni üyelerinin de hazır bulunduğu ihalede Mali Hizmetler Müdürlüğü ile Yazı İşleri Müdürlüğü Yetkilileri, katılımcılar önünde zarfları açarak teklifleri değerlendirdi.
Yapılan değerlendirmelerin ardından teklifler düzenlenerek plaka sahibi olacak vatandaşlara işleyiş ve denetim organizasyonu hakkında bilgiler verildi. Kesin sonuçların telefonla kendilerine bildirileceği ve daha sonra katılımcıların ruhsatlarını alabilmek için İl Trafik Şube Müdürlüğü, Vergi Dairesi ve SGK'daki işlemlerini tamamlaması gerektiği belirtildi.
İhale sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Ali Güney, katılımcıların aldıkları plakalarda mülkiyet hakkına sahip olacaklarını ve ihale sonunda plakalarını almaya hak kazanan katılımcıların hiçbir gerekçe ile bu haklarının kaybolmayacağının altını çizdi.
Güney, katılımcılara Kurban Bayramı sonrası için faklı bir çalışma daha yapıldığını belirterek Yeni Hastane, Memur-Sen Mevkii ile Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali taksi duraklarına ilişkin bir ihalenin daha düzenleneceğini belirtti. Bu kapsamda taksi plakasına sahip olan katılımcıların bu duraklara ilişkin ihaleye öncelikli olarak katılmasına olanak sağlanacağını söyledi.
Katılımcılar tarafından verilen tekliflerin en yüksekten alçağa doğru sıralanmasının ardından hazırlanan liste Başkan Yardımcısı Güney, encümen üyeleri ve ilgili müdürlerin de imzalaması ile resmileşerek ihale içerisindeki 11 plaka ve sahipleri kayıtlara geçti.
Yorumlar (3)
taksıcı 6 yıl önce
146 bınlık nufusa sahıp olan bır yerde 146 araba olması gerekırken neden 287 araba varken 330 a cıkaracaksınız anlayamıyorum bence calısmayan arabaları gercek hak sahıblerıne verın
Esnaf 6 yıl önce
Anlamıyorum duzcede taksı yeterlı degılse yastık altındakılerı cıkarsınlar pıyasaya tamam olmadı oda ıhaleyı acık yapsınlar bızde bılelım ne kadar oldugunu duraklar bnce yeterlı sadece eskı araclarını degıstırsınler
taksici 6 yıl önce
1- kimin bu plakaları aldığını çok merak ediyorum.
2-terminalde ve hastanede zaten yeteri kadar taksi var o insanların ekmeğine takoz koyuyosunuz
3-düzcede bir sürü plaka var yastık altında.bi kanun çıkarıp bunları faaliyete alabilirsiniz.


3-
28°
az bulutlu