banner851

banner955

“TALEPLERİMİZ KABUL EDİLENE KADAR GREVDEYİZ”

Düzce’nin köklü sanayi kuruluşları arasında gösterilen Standard Profilin yaklaşık bin çalışanı, fabrika yönetiminin taleplerine kulak tıkadığı gerekçesiyle dün akşam saatlerinde iş bıraktı. Maaş konusunda haksızlığa uğradıklarını savunan işçiler, fabrika yetkililerinden olumlu cevap alana kadar eyleme devam edeceklerini bildirdi.

Ekonomi 05.08.2022, 18:00 06.08.2022, 00:00
12178
banner986

D-655 Karayolu üzeri Konuralp mevkiinde bulunan Standart Profil Fabrikasında Petrol İş Sendikasına bağlı yaklaşık bin işçi, fabrika yönetiminin maaş taleplerini kabul etmemesini gerekçe göstererek grev kararı aldı.

İşçilerin grev kararı alması ile birlikte, bugün fabrikada üretim durduruldu.

Fabrikanın bahçesinde sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalışan işçiler ile fabrika yönetiminin Pazartesi bir araya geleceği öğrenilirken, işçi temsilcileri taleplerinin karşılanana kadar eylemlerini sürdüreceklerini açıkladı.

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Petrol İş Sendikası Düzce Şubesi Başkanı Ali Işık,  “Olaylar çözülene kadar eyleme devam edeceğiz. Üretimi dün akşam durdurmamıştık ama bugünkü konuşmadan sonra üretimi tamamen durdurduk. Bütün işçiler burada, üç vardiyada çalışan bin arkadaşımız burada. Evlerimize gitmeyeceğiz bu iş ilerleyene kadar buradayız. Bizim burada resmi bir talebimiz yok. Biz burada kimyasalın içinde ve ağır bir işte çalıştığımız için maaşlarımız asgari ücretin biraz üstündeydi. Malum ekonomik şartlardan dolayı asgari ücrete zam geldi, bizde bu iyileştirmeyi bize de yapın dedik. Ağır ve tehlikeli bir işte çalışıyoruz bu da bizim hakkımız dedik. Bir çalışma yapacaklarını söylediler ama bu çalışmanın sonucunda olumlu bir gelişme olmadı. Bizde bunun sonucunda eylem başlattık” diye konuştu.

Yorumlar (14)
Kurt 4 gün önce
Varken bol kepce aliyordunuz ... piyasa bi darlandi tabi...iş birakmak nedir ya. Isçi milleti degilmi. Nankörluk diz boyu
Yazıklar olsun... 5 gün önce
2 yıllık sendika sözleşmesi dolmadan Sözde sendika neden ve hangi yasal hakla üretim durdurdu? Eğer köklü sendika ise neden sözleşme maddeleri arasında bu ara zammı yazmadı. 1.5 yıllık pandemi döneminde her ay aidat aldı. Pekala o dönemde neden taşın altına elini koyup örn. 6 ay aidat almayacağım demedi? Sözde sendika yöneticileri bırak işçi hakkını, kendi lüks yaşamları için mücadele ediyor. Ezilen her daim çalışan kesim. Genel merkez Sendika yöneticileri ultra lüks yaşantısına devam edip, 3 gündür eylem yapan işçiyi kukla gibi yönlendiriyor. Bence alternatif sendika olmalı ve rekabet yaşanmalı.
DUZCELI 5 gün önce
ITO GİBİ OLURSANIZ HİC ŞAŞMAM FABRİKANIN KIYMETİNİ BİLİN SONRA PİŞMAN OLURSUNUZ
T. 2 gün önce
Merak etme tuzu kuru kardes 5400 maas veren bir fabrika ito gibi olmaz karakterinizi sevdiklerimin
A. 2 gün önce
Tuzu kuru kardes gel 5400 e sen calis 3 vardiya gece gunduz o zaman
Mete 5 gün önce
Durdurunndurdurun ito kilit gibi olun.
08YAVUZ81 5 gün önce
Her yer direniş her yer ekmek bu ülke hepimizin kimse kimsenin hakimini yemesi ne güzel olur ama nerde illa her köşeyi tutmuş simsarlar bitmez mi
Kelebek 5 gün önce
Gidin öz lastik işe kayıt yaptırın görün gününüzü
T. 6 gün önce
Helal olsun baskan sana helal olsun
sts 6 gün önce
AYRILMAZ KENETLENİRSENİZ YAPAMAÇAĞINIZ YOKTUR BİRLİK OLUN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık