banner851

banner955

“TEKNOLOJİYE AYAK UYDURMAK ZORUNDAYIZ…”

Düzce’de esnaflara yönelik, uluslararası platformlarda işlerini geliştirmeleri amacıyla ‘Finansal Okuryazarlık’ eğitimi verileceği öğrenildi. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı, eğitim ile ilgili genelgeyi Düzce’deki tüm esnaflara tebliğ ettiklerini açıkladı.

Ekonomi 08.08.2021, 15:30 08.08.2021, 17:00
802
banner986

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye genelinde esnafların uluslararası platformlarda işlerini geliştirmeleri amacıyla, ‘Finansal Okuryazarlık’ Eğitimi seferberliği başlattı.

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, esnaf ve sanatkarların salgın sonrası yeni normal düzene adapte olmasını, gelirlerini artırmasını ve işlerini uluslararası standartlara taşımasını sağlamak amacıyla düzenlenecek eğitim ücretsiz olacağını söyledi.

TESK tarafından kendilerine gönderilen genelgeyi meslek odaları aracılıkları ile Düzce’deki tüm esnaflara gönderdiklerini belirten Kayıkçı yaptığı açıklamada, "Yeni teknolojiye ayak uyduramadığı için işsizlikten de en çok zarar görenler bizim kesim oldu ancak esnafımız geçmişten ders alıp geleceğin teknolojik gelişmelerine ayak uydurmaya hazır. 22 Ağustos'ta başlayacak finansal okuryazarlık eğitimleriyle esnaf ve sanatkarlarımız, işlerini uluslararası standartta geliştirme imkanına sahip olacak" diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
vatandaş 1 yıl önce
spor sokağın başında sürekli oturacagına git azcık esnafla dertleş bırak boş konuşmayı
31
açık