banner851

banner614

“Teşviğe girmeyen il kalmayacak.”

Düzce'nin de yararlandığı teşvik konusunda önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, teşvik yasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

banner619
Ekonomi 31.05.2009, 19:10
195
“Teşviğe girmeyen il kalmayacak.”

Bu zamana kadar Düzce'de de konuşulan kalkacak, uygulanmayacak denilen ve uygulamaya devam edilen teşvik konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Hükümet, bu zamana kadar teşvikle ilgili önemli kararlar çıkarmıştı. Teşvik konusunda son açıklamayı ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Erdoğan 81 ilin tamamında teşvik uygulaması getirdiklerini belirterek, "Teşvikleri bölgelere ayırarak vereceğiz. Plan ve programı yaptık, teşviğe girmeyen il ve bölge kalmayacak. Bu çalışmalar geniş kapsamlı olacak. Tüm Bakanlar üzerinde çalıştı. Karar verildi. Bununla beraber yeni istihdam programını da açıklayacağız” dedi.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili geniş çaplı açıklamayı da perşembe günü yapacaklarını sözlerine ekledi.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları bu yönde olurken bu uygulamanın tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceği ise alınacak kararların ardından belli olacak.

banner844
Yorumlar (0)