banner851

banner614

Teşvik yasası TSO'da tartışıldı.

Yeni teşvik yasasının ardından Düzce birinci bölgede yer almış ve Düzce'de tepkilere yol açmıştı. Ticaret ve Sanayi Odası'nda geniş katılımlı bir toplantı yapıldı.

banner619
Ekonomi 24.08.2009, 15:24
218
Teşvik yasası TSO'da tartışıldı.

Yapılan toplantıda yeni teşvik yasasının Düzce'ye ne gibi zararı ya da yararı olacağı tartışılırken 4150 üyesi bulunan Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni yasadan zarar görmemesi için 5084 sayılı eski yasanın bir yıl dahav uzatılması gündeme geldi. Yapılan tolantıda AK Parti Milletvekilleri Metin Kaşıkoğlu ve Celal Erbay, TSO Başkanı Metin Büyük, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurten Canbasoğlu,TSO Meclis Başkanı Nusret Özsoy ve birçok oda başkanı hazır bulundu. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük , yaptığı açıklamada oda başkanlarıyla toplantılar yaptıklarını ve 5084 sayılı yasanın bir yıl daha uzatılmasının kendileri için iyi olacağı kanaatine vardıklarını ifade etti. Yeni yasanın kendilerine pek zarar verceğine inanmadığını söyleyen Büyük, hiçbir sanayicinin Düzce'den daha uzağa gidebileceğini sanmadığını vurguladı.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, yeni teşvik yasasının tepkiler aldığını fakat tepkilerin bittiğini söyledi. Bazı çevrelerce Düzce'deki sanayicinin yasadan sonra dışarıya gideceğinin söylenmesinin yersiz olduğunu ifade etti. Kaşıkoğlu, "Düzce zaten doğal teşvik, başka teşviğe gerek yok." diyerek Düzce'nin bulunduğu konumuna dikkat çekti. Düzce'nin İstanbulla aynı kefede olmadığını fakat doğudaki illerle de aynı safta olmadığını ifade eden Kaşıkoğlu, "Düzce, Bolu gibi illerle aynı kefede bunu dikkate almalıyız." selkinde konuştu.

banner844
Yorumlar (0)