banner851

banner614

TEZGAHTA FİYAT TAVANDA!

Batı Karadeniz'in önemli limanlarından olan Akçakoca'da balıkçılar, hava şartlarına ve balık miktarına göre ava çıkıyor. Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, "Kumanda şu an balıkçıların elinde. Balık az olduğu zaman denize çıkmıyorlar." dedi. Tezgahtaki fiyatlar ise 10 liradan başlayıp 50 liraya kadar yükseliyor.

banner619
Ekonomi 23.02.2019, 13:05 24.02.2019, 12:10
1400
Bölgedeki balıkçılar, hava şartlarına bağlı olarak az miktarda balık avlayarak limana dönüyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, avcılığının normal bir şekilde devam ettiğini söyledi.Karakaş, balıkçıların kendi isteklerine göre avlanmaya çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

"Balıkçılar çok fazla balık çıkmamakla beraber 2-3 çeşit balık üzerinde avcılık yapıyor. Kumanda şu an balıkçıların elinde. Balıkçılar, balığın azlığına ve çokluğuna göre denize çıkıp çıkmamaya karar veriyor. Balık az olduğu zaman denize çıkmıyorlar. Maliyetlerin yüksek olması nedeniyle balığa çıkmıyorlar. Maliyeti kurtarması için de fiyatı çok yüksek tutması gerekiyor. Bu da tezgah fiyatlarına yansıyor. Satış olmayınca balıklar elde kalabiliyor.""Yeterli miktarda balık var"
Denizden yeterli miktarda balık çıktığını aktaran Karakaş, "Balıkta son durum rutin olarak devam etmekte. Mevsiminde olması gereken mezgit, barbun, istavrit gibi balıklar tezgahlarda yer buluyor. Hava şartlarına bağlı olarak bazen az, bazen çok oluyor. Çok abartılı olmamakla beraber yetecek kadar balık var." ifadelerini kullandı.Tezgahlarda balık fiyatları ise kilogram cinsinde hamside 10, barbunda 20-50, mezgitte 25, istavritte 15 lirayken, levrek ve çupranın tanesi 15 liradan satılıyor.

Haber: S.ŞEN/Akçakoca

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ banner844
Yorumlar (4)
çok görme 3 yıl önce
sevgili balıkçı kardeşim elbetteki emeğinin karşılığını almanı isterim.ama çok görme çoğu insanlar asgari ücret veya altında maaş alarak ailesini ,çoluğunu çocuğunu geçindirmeye çalışıyor.o yüzden on lirayı çok görmesini hor görme...
Serdar Gürler 3 yıl önce
Balığa tanzim satış yokmu belediyeler ne iş yapar limanda iş çok tayfa lazım sandallar ,kayıklar ,ağların bakımı yapılacak sonra vira denize hadi bakayım bol keseden atmakla olmuyor icraatı görelim bunada el atmazsanız şaşırırım.
Kanertesi 3 yıl önce
Balık mevsimi bitti balıkçılar kendileri tutup yesin
NE OLACAKTI 3 yıl önce
10 LT YE BALIK YİYORSUN DAHA NE OLACAKTI Kİ BALIK YİYORSUN BALIK KENDİNİ ÖLDÜRMEK İÇİN BİR PAKET SİGARAYA 11 TL VERİYORSUN YA YAPMAYIN ARKADAŞ ABARTMAYIN BUKADAR