banner851

banner614

TİCARET KÖPRÜSÜ OLUŞTURULUYOR

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğündeki TOBB Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu, KOSGEB destekli Doğu Karadeniz – Batum iş gezisi kapsamında bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. İlk olarak Rize Ticaret Borsası koordinatörlüğündeki Genç Gi

banner619
Ekonomi 21.11.2012, 15:45
196
TİCARET KÖPRÜSÜ OLUŞTURULUYOR

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğündeki TOBB Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu, KOSGEB destekli Doğu Karadeniz – Batum iş gezisi kapsamında bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
İlk olarak Rize Ticaret Borsası koordinatörlüğündeki Genç Girişimciler Kurulu ile kahvaltıda bir araya gelen Genç Girişimciler, ortaklaşa yapılabilecek faaliyetler konusunda fikir alışverişinde bulundu. İki kentteki yatırım olanakları masaya yatırıldı. Rize’deki yatırım alanlarının dar olması ve ekonominin çay üretimine odaklanmasından ötürü, Rizeli girişimcilere bölgemizdeki yatırım alanları ve teşvik konusunda bilgi aktarımında bulunuldu. Ziyaret bölgenin önde gelen çay tesislerinden bir tanesinin üretim hattının incelenmesi ile devam etti. Genç Girişimciler çayın ilk aşamadan son aşamaya kadar işlenmesindeki her noktayı inceleme fırsatı buldu.
Rize’den Batum’a geçiş yapan Genç Girişimciler, Batum Ticaret Odası’nı ziyaret ederek Batum ve Düzce arasında Ticaret köprüsü kurulabilmesi için atılması gereken adımlar konuşuldu. Ardından Batum Ticaret Odası eşliğinde Batum Yatırım Ajansı’na yapılan ziyarette, Batum bölgesindeki yatırım olanakları, teşvik mevzuatı, ekonomik gelişmelerle ilgili ajans tarafından genç girişimcilere uzun bir sunum yapıldı.
Batum Yapıtex Fuarı'nı da gezen genç girişimciler, inşaat sektöründe yer alan üyeler ikili iş görüşmelerinde bulundu.
Ziyaretin son gününde ise, Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğunu ile görüşmeler yapıldı. Başkonsolos Engin Arıkan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda iki ülke arasındaki ilişkiler masaya yatırıldı. Batum Ticari ateşesininde hazır bulunduğu toplantıda Batum bölgesinde yapılabilecek yatırımlarda Devletin bakış açısı ve bürokratik aşamalar konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.
Ziyaretler plaket ve hediye paketlerinin ev sahiplerine takdimi ile son buldu.

Yorumlar (0)