banner851

banner614

TİM ÖZEL ÖDÜLÜ ASD’NİN

Ekonomi Bakanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen ihracat zirvesinde ASD Laminat “Sürdürülebilir İhracat TİM Özel Ödülü”ne layık görüldü.

banner619
Ekonomi 21.11.2016, 18:12
791
TİM ÖZEL ÖDÜLÜ ASD’NİN

Ekonomi Bakanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ortak düzenlediği 2016 ihracat zirvesi bu yıl ihracatın gizli şampiyonları ödül töreni ile renklendi.

Tekstilden teknolojiye pek çok sektörün, ihracat yapan temsilcilerinin merakla ve ilgiyle takip ettiği zirvede, ondan fazla dalda toplam 13 firmaya ödül verildi. Ödül verilen 10 farklı kategorinin dışında tutulan ve özel ödül olarak tanımlanan “Sürdürülebilir İhracat TİM Özel Ödülü”ne ise son yıllarda sürdürdüğü başarılı ihracat çizgisi ve bu ihracat çizgisindeki istikrarı nedeniyle ASD Laminat layık görüldü.

Söz konusu “Sürdürülebilir İhracat TİM Özel Ödülü”nü ASD Laminat Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ertan Alpay, Ekonomi BakanıNihat Zeybekçi, Maliye BakanıNaci Ağbal, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki’nin elinden aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 2005’ten 2015’e kadar tüm arşivindeki ihracat rakamları incelenerek yapılan değerlendirmenin sonucunda verilen “Sürdürülebilir İhracat Tim Özel Ödülü” için tüm Türkiye’den 19 başarılı firma aday gösterildi. Bu güçlü adaylar arasından ihracat performansının büyüklüğü ve sürekliliği dikkate alınarak Sürdürülebilir İhracat 2016 Şampiyonu “ASD Laminat” olarak ilan edildi. ASD Laminat bu anlamlı ve önemli ödüle; bu süreçte (2005-2015 yılları arasında) ihracatını hiç düşürmemesi, krizlere rağmen performans kaybetmemiş olması ve yine tüm bu süreçteki dalgalanmalardan istikrarlı bir şekilde ihracatını arttırarak çıkabilmesi nedenleriyle layık görüldü.

Yorumlar (0)