banner851

banner955

TMO'DAN FİSKOBİRLİK'E

Geçtiğimiz Aralık ayında yayımlanan kanun hükmünde kararnameyle Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'ne TMO 'nun stoklarından 10 bin ton fındığın teminat olarak verilmesi kararlaştırılmıştı. Karar gereğince Fiskobirlik'e ilk etapta 750 ton fındığın teslimi TMO tarafından gerçekleştirildi. Önümüzdeki 6 aylık süreçte 10 bin ton fındığın Fiskobirlik'e verileceği açıklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, söz konusu 10 bin ton fındık alımının birliğin desteklenmesi noktasında büyük önem taşıdığını söyledi.

Ekonomi 23.01.2019, 14:44 24.01.2019, 14:55
2394
banner1032

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, TMO stoklarından ilk olarak 750 ton fındığın kendilerine teslim edileceğini açıklamıştı. TMO tarafından 750 ton fındığın teslimi Fiskobirlik'e yapıldı.

Konuyla ilgili olarak AA muhabirine bir açıklama yapan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar,  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "TMO'nun stoklarından 10  bin ton fındığın teminat karşılığı FİSKOBİRLİK'e verilerek kurumun destekleneceği" açıklamasını hatırlattı. Kararla ilgili kararnamenin Aralık ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalandığını belirten Bayraktar, birinci teminat mektubunu ofise teslim edeceklerini kaydetti.

Bayraktar, Haziran ayı itibarıyla sürecin tamamlanacağını ifade ederek, "2 bin tonu Batı Karadeniz, 8 bin tonu da Doğu Karadeniz'den olmak üzere 6 aylık süreçte 10 bin ton fındık TMO tarafından teminat karşılığı FİSKOBİRLİK'e aktarılacak. İlk olarak 750 ton ürün bize teslim edilecek ve bu fındıkları depolarımıza koyacağız" dedi.

TMO'dan aktarılacak ürün bedellerinin 6 aylık ve bir yıllık vadelerle ödeneceğini belirten Bayraktar, ofis tarafından aktarılacak 10 bin ton fındığın FİSKOBİRLİK'in desteklenmesi noktasında önem arz ettiğini sözlerine ekledi. (AA)
 

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (5)
Aydınpınar 4 yıl önce
Düzce'de deponuzmu var fındık alacaksınız ne varsa sattınız
şakacı 4 yıl önce
fındık fındık olalı böyle nankörlük görmedi 1kg fındık, 1kg patlıcan alamıyor.
Murat özcan 4 yıl önce
Geçmişteki yöneticiler gibi sizde koltuklarinizda oturun proje üretmeyin köylüyü esnafı perişan ettiniz ondan sonrada elin yabancısı gelir ağzınızı açıp bakarsınız üyelerinizden utanın
EDEP 4 yıl önce
Maaşlarını çıkarsınlar yeter onun için ordalar.
Memet 4 yıl önce
Bu fındığı kırıp satarsan kazanırsın,kavurup satarsan kazanırsınız.Yok eğer tüccar gibi alıp satacaksan piyasaya (feroliye) o zaman niye aldın neyin pesindesin üreticiye ne yarar sağladın diye sorarım.
14
parçalı bulutlu