banner851

banner614

TMO’DAN ÜRETİCİYE MÜJDE!

banner619

Fındık üreticilerinin beklediği haber TMO’dan geldi. Fındık alımlarının Kurban Bayramı’ndan sonra başlayacağı açıklamasında bulunan TMO, fındık alım ofislerinin nereye kurulacağı konusunda henüz bir açıklamada bulunmadı.

banner846
Ekonomi 29.07.2019, 16:07 30.07.2019, 17:06
4941
banner844

Kurban Bayramı sonrasında fındık alımlarına başlayacağı müjdesini veren TMO tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
“Kurumumuzun iştigal alanına giren ve Karadeniz Bölgemizin başlıca gelir kaynaklarından olan fındığın alım fiyatları, fındık hasadının başlamasına sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklandı. Kurumumuza hasat dönemi başlamadan fındık alımı için görev verme kararı aldıklarını söyleyen ERDOĞAN; “Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık içi taban fiyatı 17 TL, levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,50 TL olarak belirlendi. Buna kilogram balına yaklaşık 2 TL olan mazot ve gübre desteği ile alan bazlı destek de eklenecek. Böylece fiyatlar 19 TL ve 18,50 TL seviyesine gelecek."
 

‘Alımlara Kurban Bayramı sonrasında başlanacak’

Üreticilere randevu sistemi sunacak olan TMO tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
 
“Alımlara Kurban bayramı sonunda başlanılması planlanırken üreticilerimiz randevularını; http://www.tmo.gov.tr“ ve “http://randevu.tmo.gov.tr” adreslerinden ya da TMO işyerlerine müracaat ederek alabileceklerdir. Ayrıca üreticilerimiz fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve sorunlarını 0312 416 34 10 (8 hat) numaralı telefona iletebilecektir. TMO tarafından yapılacak olan 2019 yılı fındık alımı başta Karadenizli üreticilerimiz olmak üzere; tüm milletimize hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.”
 
Çalışmalara devam edilirken fındık alım ofislerinin nereye kurulacağı bilgisi henüz TMO tarafından açıklanmadı.

Haber: H. DURNA
 

Yorumlar (3)
erkan 2 yıl önce
inşAllah başlar ve tüccar dip fiyat ile alım yapamaz hayırlısı.
Sua 2 yıl önce
EyvAllah reis var olasın .bizler kıymet bilmeyiz yaptıkların icin Allah cc senden razı olsun
YAVUZ0881 2 yıl önce
Yapma ya imamoğlu farkı ALLAH ım sen nelere kadirsin nasıl olduda bu fındıktan bi haber geziyordu asrın liderimiz nasılda kulağına üflediler bu fındığı alahAllah
22°
parçalı bulutlu