banner851

banner614

TMSF: DÜZCE'DE SATIŞ YOK!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle Düzce'de kuruma devredilen 20 şirket ile ilgili herhangi bir satış ya da ihale sürecinin başlamadığını açıklayarak, şirketlere ait gayrimenkullerin ucuz fiyata satışını ayarlayabileceğini vaat eden komisyonculara karşı vatandaşları uyardı.

banner619
Ekonomi 29.11.2016, 17:30 01.12.2016, 09:54
3941
TMSF: DÜZCE'DE SATIŞ YOK!

Düzce'de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)'na devredilen FETÖ ile bağlantılı şirketlere ilişkin vatandaşlara önemli bir uyarı geldi. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Düzce'de örgüte para akışı sağladığı iddiasıyla ilk etapta 17 şirkete kayyum atanmış ve bu şirketler TMSF'ye devredilmişti. Devam eden soruşturmalarda kuruma devredilen şirket sayısı 20'ye yükselirken, son günlerde söz konusu şirketlerin gayrimenkulleri ile ilgili "Ucuza satış ayarlarım" diyen komisyoncuların ortaya çıktığı bildirildi. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan yapılan açıklamada, kuruma devredilmiş FETÖ'ye maddi destek sağlayan şirketlerin  gayrimenkullerinin ucuz fiyata satışını ayarlayabileceğini iddia eden kişilerin tespit edildiği kaydedildi. Ayrıca bu şirketlerden alacağı olanlara da alacaklarını kısa sürede tahsil etme vaadinde bulunan komisyonculara karşı vatandaşları dikkatli olması yönünde uyaran TMSF, Düzce'de şuan için kuruma devredilen 20 şirketle ilgili herhangi bir satış ya da ihale sürecinin başlamadığını bildirdi.

Ayrıca bütün satışların kurumun internet sitesinden duyurulduğunun altını çizen TMSF, satışlar için kurumun 'www.tmsf.org.tr' internet sitesinin takip edilmesi gerektiğini kaydetti.

banner844
Yorumlar (2)
alacakli 5 yıl önce
alacagi olanlar ne zaman alacak oyun mu oyunyorsunuz
alacakli 5 yıl önce
Bu şirketlerden alacagi olanlar ne zaman alacak