banner851

banner614

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

banner619

D-655 Karayolu Konuralp mevkiinde otomotiv alanında faaliyet gösteren fabrika yönetimi ile masaya oturan Petrol-İş Sendikası, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini tamamladı. Tarafların sözleşmeye imza atması nedeniyle sendika tarafından Şube Başkanı Muzaffer Işık tarafından yapılan açıklamada, "Toplu iş sözleşmesi çalışan üye arkadaşlarımızın tamamının memnuniyetiyle sonuçlanmıştır." denildi.

banner846
Ekonomi 12.05.2017, 17:25
3444
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
banner844
Petrol-İş Sendikası ile bir süredir görüşmelerin devam ettiği Konuralp bölgesindeki otomotiv sektörüne parça üreten fabrika arasında toplu iş sözleşmesine imza atıldı.

Sözleşmenin imzalanması dolayısıyla bugün sendika binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Muzaffer Işık şu açıklamada bulundu:
 
"2017-2019 Petrol-İş Sendikası ve fabrika arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi çalışan üye arkadaşlarımızın tamamının memnuniyetiyle sonuçlanmıştır. Bu sözleşmeyle birlikte iş yerinde sendikanın yetki aldığı yıldan bu günü 4 yıl bitmiştir 5. yılın başında 2013 yılındaki en düşük ücretin bugün itibariyle 2 buçuk katı oranında bir artışı net bir şekilde ifade edebiliriz.
Önümüzdeki yıllar içinde yeni proje ve yeni işçi alımı ve mevcut kadroyu korumak için protokol tutulmuştur. Bu sözleşmeye katkıda bulunan ve emeği geçen herkese  sendikamız adına teşekkür ederiz."
Yorumlar (15)
Eski çalışanlara not.. 4 yıl önce
Eski çamlar bardak oldu. Sp'ye geçmişte duyduğunuz öfkeyi Petrol-iş'ten çıkarana 0haset denir.
ASGARİ ÜCRET OVASI DÜZCE 4 yıl önce
Bayer işçisi kendi ayağına sıkmıştır ve bunu iki kez yapacak kadar aymazdır.
Sp'ye petrol iş geldi taşeron ortadan kalktı maval okumayın. Gidin Sp çalışanlara sorun 4 yılda neler kazandınız diye.
Serdar1903 4 yıl önce
Yalakalik diz boyu yüzlerce insanın hakkını gasp ederken hiç sesiniz çıkmadı ......
sp li 4 yıl önce
Durmak yok yola devam temsilcilere ve şubemize güveniyoruz
Sendikaymis 4 yıl önce
Neleri sattinizi anlatın aldiklarinizi bilioz sözleşme sürecinde 108 kişiyi nasıl sattinizi anlatın ilk sözleşme yi 2000 kişiyle bugunkunu 1000 kişiyle yaptığınızı anlatın satılık siniz adisiniz şerefsiz siniz...
Gececi 4 yıl önce
İşte benim sendikam hep destek tam destek
Eski calisan 4 yıl önce
Çöl guzel isler yapiyorsunuz herkes memnun kiralık yerden süper bina aldınız sayemizde 3500 çalışandan 1000 kişiye dustu fabrika tasiniyor kapanıyor isten atılan kimseye sahip cikmadiniz herkes cok memnun tabii
Eski çalışan 4 yıl önce
2014 de kadroya sonradan kadro geçenler için ne aldınız neymiş sözleşme başladıktan sonra kadroya geçilmiş işiniz gücünüz reklam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın