banner851

banner614

TÜCCARLA REKABET EDİYOR

banner619

FİSKOBİRLİK fındık alım çalışmalarına derinden devam eidyor. 50 Kooperatif arasından geçen yıl beşinci olan Konuralp Fiskobirlik'in bu yılki hedefi 500 tonu yakalamak…

banner846
Ekonomi 11.09.2015, 14:22
6662
TÜCCARLA  REKABET EDİYOR
banner844

Kısa adı FİSKOBİRLİK olan Fındık Tarım Satış Kooperatifi son yıllarda verdiği arayı kapatarak üreticinin güvenini yeniden temin etmenin telaşı içinde fındık alımlarını sürdürüyor.Karadeniz Bölgesinde bulunan 50 Kooperatif'ten geçen dönem aldığı 220 tonu bu yıl aşmak amacıyla başlattığı alım çalışmalarında hedef büyüttü. Konuralp Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özcan, "geçen yıl 10.70'ten alımına başladığımız fındığı bu yıl 11.00 TL'den almaya başladık" diyerek üreticinin kooperatifine güvenmesi gerektiğini vurguladı:

Düzce'de sadece Konuralp Fiskobirlik'e fındık teslim eden üreticilerden biri olan Bayram Kaplan'a "Nedef Fisko'ya fındık teslim ediyorsunuz, Fisko'ya güveniniz kaldı mı?" diye sorduk.

Fındık üreticisi Bayram Kaplan, uzun zamandır fındığını Fisko'ya teslim etitğini belirterek:"Üreticiyim ve bu kooperatifin de ortağıyım.Biz güvenmezsek kim güvenecek" diyerek Fiskobirlik'e fındık verilmesini fiyatın ve paranın da peşin olduğunu belirtti:

Uzun zamandır üreticinin güven zaafına uğrayan Fiskobirlik, marketçiliğe yönelmesiyle birlikte bir takım sıkıntılara girmiş; üreticiyle olan bağını koparmasıyla birlikte fındığı başka kanallardan pazara sürmeye başlamıştı. Konuralp Fisko'da başlayan güvenin diğer kooperatiflerde nasıl ve ne zaman yansıyacağı merak ediliyor.

Haber;E.TAYHAN

Yorumlar (7)
FATİH 6 yıl önce
FİSKOBİRLİK FINDIK ÜRETİCİLERİNİN GÜVENECEEĞİ TEK İŞLETMEDİR.AMA YÖNETİCİLERİ VE İDARECİLERİ DÜRÜST VE SAĞLAM OLURSA.AMA GEÇMİŞTE FİSKOLARI GÜVENSİZ KILIP ÜRETİCİYİ ÖZEL ŞİRKETLERİN KUCAĞINA İTTİLER.
konuralpli 6 yıl önce
yasar abi işin içindeyse kafamda rahat gonlumde teslım ederım fıskoya degıl yasar abıye ederım saygılar
Nihat 6 yıl önce
Konuralp koop 5.olduysa fiskoya olan guvenden degil Yasar Beye olan guvendendir..
M.T. 6 yıl önce
1) Fisko, piyasadan 10 kuruş daha fazla fiyat vererek alım yapacakmış. 2) Aldığı fındığın parasını aynıgün veya ertesigün verecekmiş. 3) Üretici teslim ettiği fındığın parasını alıncaya kadar, çuvallarındaki fındık dökülmeyecek bekletilecekmiş.
8181 6 yıl önce
11 den alima başlamiş madara ettiniz findiģi 70 tl işciye ödesin çiftci siz 11 den alin çok deyilmi bu fiyat gelin şunu 7 yapalim nasil olsa fakir heryerde fakir
deva 6 yıl önce
Tam bir dolandiricisiniz. Gece yarisi milleti kapinizda sıra beklerim randıman lardan çalarak milletin parasını yediğiniz günleri unutmadık beyler. Hayal peşinde kosmayin bu millet bu oyuna bir daha gelmez
YIĞILCA ÇİFTÇİ 6 yıl önce
ALIN TERİMİZLE KİMSE OYNAMASIN.ALVERE DALAVERE İSTEMİYORUZ.
17°
kapalı