banner851

banner614

TÜM AMBALAJLI ÜRÜNLERE YANSITILACAK

banner619

Geçtiğimiz yıl içinde paralı olan poşetlerden sonra tüm ürünler geri dönüşüm ambalajı içerisinde olacak. Bu ambalajlardan uzunluğu ve ağırlığına göre de "geri dönüşüm katkı payı" alınacak.

banner846
Ekonomi 02.01.2020, 10:57 02.01.2020, 15:25
1607
banner844

Ücretli poşet uygulamasının ardından, bakanlık 'geri dönüşüm' için yeni bir adım attı. Artık tüm ürünlerin geri dönüşüm ambalajı içinde olacak ve bu ambalajdan geri dönüşüm katkı payı zorunlu olarak alınacak. Üreticiler ile ithalatçılar piyasaya sürdüğü ürünler için devlete 'geri dönüşüm katkı payı' ödeyecek.

UZUNLUĞU VE AĞIRLIĞINA GÖRE FİYAT BELİRLENECEK
Bu yeni uygulama ile tüm ürünlerin ambalajı değerli hale gelecek ve maliyeti olduğu için ambalaj çöp olmaktan kurtulacak ve geri dönüşüme kazandırılması hedefleniyor. Bakanlık ambalajların ağırlığı ve uzunluğuna göre geri dönüşüm katkı payı belirleyecek.
  

Yorumlar (9)
Vatandas 2 yıl önce
Anlayalım gerçek şu C.B sistemi adı altında ABD kimlik sistemi kuruluyor.boyle bakıldığında anormal olan bir durum yok ama sonuda pek yok.
Komiklik 2 yıl önce
Acik satis yasaklandi onceden herseye ambalaj dediler hani kalip peynire falan seffaf kutu icadi evden goturup tencereyi icini marketten ambalajsiz doldurabiliyoz mu
nsm 2 yıl önce
tepkisiz bir milletie, hem de kendilerinin sectikleri daima muktedirler semeri vurup her türlü yükü yüklerler. ta ki akillarini kullanma zahmetine katlanana kadar. o zamana kadar sadece sürünürler.
Adore81 2 yıl önce
oaralı pışet icadı bim a101 şok carfeursa özdikek gibi büyük marketler için yapılmış saçmalıktan başka biley değil birde yeni yeni icat çıkartmaya uğraşıluyormuş katkı payı vatandaş geçşrmesi bilirayada göz koyun kova beyinlilersiniz kova.
Çevre Temizlik Vergisi 2 yıl önce
Atıkları toplamak için zaten ÇTV vermiyor muyuz? Ha ÇTV sadece organik atıklar için di' mi! Ambalaj için ekstra para almak süper bi' fikir! Egonomi cohhıyı!
vatandaş 2 yıl önce
tulumbada su bitti.. saraya para lazım.. sinekten (vatandaştan) yağ çıkarmaya devam... uçuşlar nasıl. istikrardan memnunmusunuz...
Ali Muzaffer Doğrusöz 2 yıl önce
Şehir içi ulaşıma yapılan zamma millet isyan ediyor. Siz haber bile yapmıyorsunuz. ???
Asgari ücretli 2 yıl önce
Asgari ücrete yapılan zammın geri iade si nin ilk taksiti belirlenmiştir hadı hayırlı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın