banner851

banner614

TYP'DE YENİ DÖNEM!

Toplum Yararına Programları (TYP)'nda yeni dönem... İŞKUR, Düzce'de de bir çok kurumda çalıştırılan TYP katılımcılarına artık mesleki ve kişisel gelişim eğitimi verileceğini açıkladı.

banner619
Ekonomi 25.04.2016, 12:14
1974
TYP'DE YENİ DÖNEM!

 Toplum Yararına Programları kapsamında Düzce'de çalışan işçiler, bundan sonra eğitim de alacak. İŞKUR'un yeni uygulaması kapsamında kurumlar, en fazla 9 ay çalıştırabildikleri işçilere eğitim verecek.  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Toplum Yararına Programları (TYP)'nda yeni bir dönem başladığı ve yeni uygulama ile katılımcılara yüklenici kurumlar tarafından haftada bir gün mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri verilmeye başlandığı  bildirildi. İşsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine katkı sağlamanın Ulusal İstihdam Stratejisi'nin bir diğer hedefi olduğunun vurgulandığı yazılı açıklamada; özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmasını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla uygulanan Toplum Yararına Programlar ile katılımcıların hem işgücü piyasasından uzaklaşmalarının  önüne geçileceği hem de kendilerine kişisel gelişim imkanı sunulacağı belirtildi.

Öte yandan çevre temizliği, resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım onarım ile temizlik işleri, ağaçlandırma ve park düzenlemeleri gibi belli işlerde çalıştırılan işçiler sayesinde Düzce'de istihdamın korunması ve işsizliğin azaltılmasının yanı sıra özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılması amaçlanıyor. 
 
HABER;C.ÜSTÜNER
banner844
Yorumlar (0)