banner851

banner614

ÜCRETSİZ BİNİŞ İÇİN KRİTİK GÜN!

banner619

Düzce dahil olmak üzere birçok şehrin ulaşım sisteminin en büyük problemlerinden olan ‘ücretsiz binişler’ için devletin yaptığı fiyat teklifi, halk otobüsü temsilcileri tarafından yetersiz bulundu. Taraflar, pazartesi günü tekrar bir araya gelecek. Yönetmeliğin ise 7 Ekim’ kadar çıkarılması gerekiyor…

banner846
Ekonomi 13.09.2015, 13:30
4169
ÜCRETSİZ BİNİŞ İÇİN KRİTİK GÜN!
banner844
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ve Türkiye’nin dört bir yanındaki özel halk otobüsleri temsilcileri, TBMM’de kabul edilen 6637 Sayılı Kanun ile 65 yaş ve üzeri vatandaşların Özel Halk Otobüsleri tarafından ücretsiz taşınmasına ilişkin hak kayıplarının önüne geçilmesi için gerekli yönetmeliğin zaman kaybedilmeden çıkarılmasını bekliyor.
7 EKİM’E KADAR ÇIKARILMALI
Hatırlanacağı gibi halk otobüsü işletmecilerinin, 65 yaş üzeri vatandaşları ücretsiz taşıdıklarını ve bunun için devlet desteği görmedikleri şikâyetleri üzerine 7 Nisan 2015’te çıkarılan torba kanunla işletmecilere destek verilmesi düzenlemesi getirildi. İlgili yönetmeliğin 7 Ekim’e kadar çıkarılması gerekiyor.
FİYAT TEKLİFİ AZ BULUNDU
Konuyla ilgili özel halk otobüsü temsilcileri ve devlet arasındaki görüşmeler devam ediyor. Devlet, ücretsiz taşınan her yolcu için kişi başına 1,1 TL teklifte bulunurken taşımacılar, bu fiyatı az buldu. Halk otobüsü temsilcileri 1.5 TL talep etti. Taraflar, pazartesi günü tekrar bir araya gelecek.
DÜZCE’DE BÜYÜK SORUNLAR YAŞANMIŞTI
Düzce’de de özel halk otobüsü işletmecileri, ücretsiz binişler nedeniyle büyük zarar yaşadıklarını söyleyerek belediye eylem yapmış, ücretsiz binişler günde 2 defayla sınırlandırılmıştı. 
Yorumlar (3)
Aziz Şahin 6 yıl önce
Duyuyorum, koylerden kasabalardan akrabasının evine ikamet göstererek belediyeden ücretsiz kart alnlar varmış. Bence şoforler haklı.
Gözlemci 6 yıl önce
Seçim zamanı herkese dağıttı akp oy için şimdi yine seçim var yine dağıtacak
Bakkalda dağıtmıslar 6 yıl önce
65 yaş ustuymus peh.Osmancadan binin otobuse merkeze kadar bi bakin bakalim tam kart basan kisi %20yse serbest kart %80.Ustelik genc yasli demedn herkesn elinde mübarek. Bakkalda dagitmslar o kartlari.bu insanlarn coguda belediye calisani yada yakını
17°
kapalı