banner851

banner955

“UCUZ SİMİT SATILAMAZ…”

Düzce Belediyesi vatandaşa ucuz ekmek yedirmek için Halk Büfelerini hazırlarken, büfelerde ucuz simit satılması da gündeme geldi. Ancak Düzceli simitçiler, artan maliyetleri öne sürerek ucuz simidin satılamayacağını söyledi. Simit üreticisi Hakan Unlu Mamulleri sahibi Ramazan Korkmaz, “Düzce Belediyesi ile henüz görüşmedik. Ama Düzce’de ucuz simit satılamaz. Belediye kendi elemanlarına sattıracaksa, 50 kuruşluk olabilir” dedi. Korkmaz’ın bu yorumu, “Düzce Belediyesi senin 50 kuruşluk himmetine mi kaldı?” dedirtti.

Ekonomi 26.03.2022, 14:00 26.03.2022, 13:37
3515
“UCUZ SİMİT SATILAMAZ…”
banner1032

Düzce’de ekmeğe yapılan zamların ardından, Düzce Belediyesi vatandaşlara ucuz ekmek yedirmek için bir süre önce harekete geçmişti. Yapılan çalışmalar neticesinde, Düzce’nin belirli noktalarına halk ekmek büfeleri konularak, Düzce’deki fırınlardan temin edilecek ekmekler maliyetine vatandaşla buluşturulması kararı alındı.

Halk ekmek büfeleri hazırlanırken, şimdi ise büfelerin konulacağı alanların tespit çalışmaları devam ediyor. Bu durum ekonomik buhrandan geçen dar gelirli vatandaşları sevindirirken, büfelerde ucuz simit satılması da gündeme geldi. Ancak Düzce’deki simit üreten işletmeler bu duruma sıcak bakmıyor.

Düzce’de simit üretimi yapan Hakan Unlu Mamulleri işletmecisi Ramazan Korkmaz, artan maliyetler nedeniyle Düzce’de ucuz simidin satılamayacağını söyledi. Düzce Belediyesi’nin fırınlardan kendi araçları ile simitleri alıp, kendi personeline sattırması durumunda 50 kuruşluk bir indirim yapabileceklerini söyleyen Korkmaz, “Henüz Halk Ekmek büfelerinde ucuz simit satılması ile ilgili Düzce Belediyesi ile bir görüşmemiz olmadı. Düzce’de artan maliyetler nedeniyle ucuz simit satılması mümkün değil. Ancak Düzce Belediyesi kendi araçları ile fırınlardan simitleri alıp, kendi personeline sattırırsa, 50 kuruşluk bir indirim olabilir” dedi.

Korkmaz’ın bu açıklaması, “Düzce Belediyesi, senin 50 kuruşluk himmetine mi kaldı” dedirtirken, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan simidin ucuza satılmasını bekleyen dar gelirli vatandaşlar, Korkmaz’a tepki gösterdi.

banner844
Yorumlar (22)
Cafer 7 ay önce
Kafanda tepsiyle simit sattıģın günleri unuttunmu Ramazan Efendi...Unutma Ama Düşmez kalkmaz bir Allah...
Samet Güzel 7 ay önce
Devir 10 kuruşu hesaplama devri parasının değerini bilmeyen pahalı yerden alsın belediye üretsin belediye bütçesi ne katkısı olsun hakan unlu mamülleri yıllardır sömürüyor milleti sanayiden 2 liraya satılan simit orda üç lira el insaf
Düzce li 7 ay önce
Ozaman hakan unlu mamülleri ucuz satsın bir simitin maliyeti nekadarki 3 liradan satıyor belediyeyi sonuna kadar destekliyorum yaşasın Düzce' belediyesi
adamın teki 7 ay önce
Valla ben Türksevenlerin yerine olsam gider simit fabrikası kurar 2TL'den satardım, piyasanın altı üstüne gelirdi.
Kafkas. 7 ay önce
Düzceli olmayan bu adamlar duzceyi parsellerin yazık.
Düzceli 7 ay önce
Belediyelerin fırınlar ile rekabete girmesi başlı başına yanlış. Fırıncıların ekmeğine taş koyuyorlar. Dar gelirli aileler belirlenir, ihtiyacı olanlara aylık ekmek - unlu mamül fişi verilir. İhtiyacı olanlar giderler fırınlardan alırlar ihtiyacı kadar ekmeğini simitini. Umarım bu dediğimden farklı çıkarımlarda bulunmazsınız.
Düzeli 7 ay önce
Tebrik ediyorum başkanı ekmek ve simitçiler un pahalı derler her biri milyarlık arabalara biniyor bizim sırtımızdan geçiniyor.Belediye gereğini yapıyor takdir ediyoruz.
HEMŞİNLİ 7 ay önce
Başında simit tavasıyla simit sattığın günleri unuttupta şimdi millete 50 kuruşluk Mal bağışlıyorsun Ramazan Düşmez Kalkmaz Bir Allah Unutma...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı