banner851

banner614

ÜRETİCİLERİ UYARDI!

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, büyük emek sarf edilerek hasat edilen fındığı değerlendirmenin daha önemli olduğunu belirterek, "Bu manada üreticilerimize 'emanete fındık vermeyin' diye uyarılarımızı yapıyoruz." İfadelerinde bulunarak üreticileri uyardı.

banner619
Ekonomi 02.09.2019, 14:13 02.09.2019, 18:13
2150
UFK Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran fındık üreticilerini uyardı. Başaran açıklamasında, "Büyük bir emek sarf ederek hasat ettiğimiz fındığı değerlendirmek çok daha önemli. Bu manada üreticilerimize 'emanete fındık vermeyin' diye uyarılarımızı yapıyoruz" diyerek  üreticilere seslendi.Başaran açıklamada Karadeniz bölgesinde fındık hasadının yoğun şekilde sürdüğünü söyledi.Hasat yapan üreticilerin ihtiyacı kadar fındığı satmasını ve emanete fındık vermemesi gerektiğini vurgulayan Başaran şu ifadelerde bulundu:
"Büyük bir emek sarf ederek hasat ettiğimiz fındığı değerlendirmek çok daha önemli. Bu manada üreticilerimize 'emanete fındık vermeyin' diye uyarılarımızı yapıyoruz çünkü emanete verdiğimiz fındık, bizim olmaktan çıkıyor. Emanete verilen fındık ile iyi bir fiyat beklemek de doğru değil."Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) bölgede fındık alımlarının sürdüğünü aktaran Başaran, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:
 "TMO birçok merkezde alım yapıyor. TMO yetkilileriyle görüşmelerimiz oldu, onlardan çiftçiyi zora sokacak uygulamalarının olmamasını talep ettik. TMO yetkilileri gerçekten iyi niyetli, geçen yıl yaşanan sıkıntıların bu yıl olmayacağını düşünüyorum. TMO, devletin bir kurumudur. Ürünümüzü buraya getirirken fındık nem oranına, yabancı maddeye dikkat etmemiz ve fındığı iyi ayıklamamız gerekiyor."Başaran, TMO'nun görevini yerine getirdiğini ve üreticiyi memnun ettiğini dile getirerek, "Bana göre TMO gerçekleştirmek istediği hedefi tutturdu. TMO'nun hedefi, fındık piyasasının tamamını ya da yarısını almak değil, fındık piyasasını regüle etmektir. Yani üretici tarafından beklenen fiyatı sağlamaktır. Bugün itibarıyla bu görevi yerine getirdiğini tahmin ediyoruz." ifadelerini kullandı. (AA)
banner844
Yorumlar (7)
Aa 2 yıl önce
Fındıkçıları tüccarın kucağına attınız. Oltan FERRERO alımı durdurdu!
Adore81 2 yıl önce
Boş konuşuluyor emanete vermemeyi üretici de biliyor da oara lazım napcak turşumu kurcak bi borsa oluşturamadınız fındıkçıyla oynuyosunuz tepeden bende derim verme emanete bilmediğimiz bişiy söyleyinki tutsun çorbacı.
Serdar gurlere sozum 2 yıl önce
Serdar sen hep muhalifsin.seni iyi taniyoruz.findigin olmadan lak lak etme.findiga 50 tl klogram fyati verseler sen doymak nedir bilmiyorsun.akp sayesinde gobegin sisti.sifir arabaya biniyorsun belki.evinde rezidans olmali.vir vir etme
Serdar gürler 2 yıl önce
Tırpana benimle mi geliyon ilaç atarken yanımdamısın harmanı yaparken çuvalları senmi taşıyonp eğimli tarladan evet evimde var arabamda ama haram yemiyorum bedavadan sizin gibi dürüst ve doğru olun yalakalik yapmayın birilerine hepiniz koyunsunuz
Serdar gürler 2 yıl önce
Akıl vereceğinize para verin yövmiye parasını kredi çekişteki verecek artık onuda alamıyoruz ya limit tükendi yakında donumuzda verecek sizin tuzunuz kuru konuşmakla olmuyorsahip çıkın artık bu millete
smmm 2 yıl önce
ihtiyacı olan vermesin demiyor ki. emanete fındık vermeyin diyor. kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz haberiniz yok. ihtiyacı olan satsın tabi. ama ihtiyacı olmayan parasını sonra almak üzere emanete vermesin. ürün bol olursa fiyatı düşer. yarınlarda niye 10 tl oldu diye ağlarsınız. el alem patates domates stokluyor siz fındığınıza sahip çıkamıyorsunuz. ondan sonra da fiyat düştü diye yaygara koparıyorsunuz...
Vatandaş 2 yıl önce
Napalım kardeşim hırsız dolu memleket nerde bakleticez. koparatif kurun bekletelim öyle demeyle bekletilmiyo apartman dairesine mi tıkalım fındığı lütfen bunlarıda bi düşünün artık uyarıyosunuz madem koparatif kurun orda bekletelim.