banner851

banner614

ÜRETİCİYE YENİ KAZANÇ KAPISI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, devlete ait verimli toprakların ileriki dönemde kiralama yöntemi ile vatandaşa verileceğini söyledi.

banner619
Ekonomi 16.07.2018, 13:51 18.07.2018, 11:41
3771
ÜRETİCİYE YENİ KAZANÇ KAPISI

Tarım ve Orman Bakanı olarak yeni dönemde göreve başlayan Bekir Pakdemirli’den tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara yönelik önemli bir adım geldi. Devletin çok büyük arazilerin üzerinde olmaması gerektiğine dikkat çeken Pakdemirli, verimli toprakların ilerleyen dönemde kiralama yöntemi ile vatandaşa verileceğini kaydetti.

Pakdemirli, “Güzel bir kira kontratı yapacağız. İyi kontratların üzerinde bunların halkımızla buluşmasını sağlayacağız. Hem üreticilerimize bir kazanç kapısı imkanı olacak hem de tüketici yerli ürünlerden dolayı gıda enflasyonun bir nebze de daha kurtulmuş olacak" ifadesinde bulundu.

Pakdemirli ayrıca, gıda enflasyonuna da dikkat edeceklerini vurguladı.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (6)
Sakın 3 yıl önce
Aman yabancılara verilmesin. Aman toplumsal herkese açık ağaçlı kırlı yeşilli çiçekli böcekli sulu yerler kalsın. Aman su özelleştirilmesin.
Faşo Ağa 3 yıl önce
Satacak bişey kalmadı
Çok komik.. 3 yıl önce
Derede akan suya bile sulama faturası yazan zihniyet.. halen çiftçi üretim yapacakmı sanıyorsunuz. Beyin lazım biraz düşünmek lazım. Ülkede tarımı bitirdiniz.
Gerçek 3 yıl önce
Vatandaşa derken yine Düzce'yi paranın gücüyle her işe el atıp ahtapot gibi saran zenginlere mi verecekler. Adam araba satıyor inşaat yapıyor tekstil yapıyor otel işi yapıyor ondan sonra geliyor bu fırsatlara da el atıyor.Dur diyen yok.
güzel tezgah 3 yıl önce
verimli toprak dediğiniz yerler şu zaten çiftçinin olupta kanunla ormana bıraktığınız araziler olmasın sakın
tam terside olabilir 3 yıl önce
çiftçi geçmişte ormanı çitle çevirip almış olmasın? Hani nerede tapusu?